BİTCOİN DÜNYADAN HABERLER TÜRKİYE

1 Ağustos Bitcoin için neyi ifade ediyor? Analistlerin görüşleri

1 Ağustos

Kullanıcıların çoğunluğu 1 Ağustos’tan sonra UASF sinyali gönderip BIP148’i benimserse chain bölünmesi yani hard fork gerçekleşmeyecek. UASF desteğinin gelmemesi halinde madencilik şirketleri user activated hard fork’u aktive edebilir. Bu, bitcoin blockchain’inin ikiye bölünmesi ve iki ayrı bitcoin oluşması demek. Yani SegWit2x olarak adlandırılan çözüm önerisi bir nevi user activated soft fork (kullanıcı aktivasyonlu soft fork) ile hard fork’u aynı potada eritiyor. Eğer yüzde 95 node desteğine ulaşılsaydı yalnızca SegWit aktive edilecek, 3 ay sonra 2 mb’lık hard fork’a gidilmeyecekti.

1 Ağustos’a yaklaştığımız bu günlerde, geçtiğimiz hafta yeni bir güncelleme yayınlayan SegWit‘in bize neler getireceğini bilmiyoruz ancak, piyasanın bu oynaklığında SegWit2x’in de etkisi olduğu aşikar.

Analistlerin Görüşleri;

Bir çok analiste göre şuan kripto paralar için oldukça zorlu zamanlar ancak bu zamanlar eğer doğru değerlendirilirse kârlı çıkmak olası. Yatırımcılar için yatırımlarını saklamak, piyasaya yeni girmek için ise gayet mantıklı bir an.

ICO yatırım danışmanlarından Murray Barnetson, zorlu bir zamanda olduğumuzu ve mevcut yatırımı saklamak yerine panikleyip daha az zarar edileceğini düşünerek tüm yatırımı gerçek dünya parasına çevirmenin hata olacağını belirtti.

Şunu hatırlatmakta fayda var, yaptığınız yatırımı tekrardan Türk Lirası’na çekene kadar o yatırımdan zarar ya da kâr ettiğinizi söyleyemezsiniz. Bu oynak piyasada kendinizi korumak için düşünmeniz gereken en önemli şey de budur…

ICO uzmanı Edward Cunningham ise; “Tek bildiğimiz şey Temmuz ayının Bitcoin’e gelecek SegWit dolayısıyla ICO’lara gösterilen yoğun ilgiden ötürü sarsıntılı bir ay olduğu. Umuyoruz ki ağustosun başında her şey düzelecek ve yüzler gülecek. Şuan için tek söyleyebileceğim şey yatırımlarınızı saklayabildiğiniz kadar saklayın…”

 

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yazar hakkında

kemalozgur

Ben yılların verdiği ticari geçmişini 3 yıldır e-ticarete taşıyan bir girişimciyim. Bundan böyle tecrübelerimi siz değerli okurlarımla paylaşacağım. E-Ticaret ile kalın...

Yorum yaz

*