BASIN BÜLTENİ HABERLER

QuizCV ile TEST VE SINAVLARINIZI ONLINE YÖNETİN

www.quizcv.com

TEST VE SINAVLARINIZI ONLINE YÖNETİN

Soruları hazırlayın, adaylara gönderin, sonuç raporlarına ulaşın

QuizCV.com geliştirdiği online test ve sınav platformu ile şirketlerin test ve sınav süreçlerini ONLINE’a taşıyor.

Başta işe alımlar ve performans değerlendirme süreçlerinde olmak üzere, şirketler test ve sınav uygulamalarına sıklıkla başvuruyor. Test ve sınavları daha kolay, daha hızlı ve daha az maliyet ile gerçekleştirmenin yolu ise ONLINE’ın gücünü kullanmak. QuizCV, en son WEB teknolojilerini kullanarak, ONLINE ve GÜVENLİ bir test ortamı sunuyor.

Aradığınız cevaba ulaşmak için bir dizi soru sormak ve ölçüm yapmak en etkili yöntemlerden biri. Hangi adayları iş görşümesine çağırmalıyız? Hangi satış temsilcileri ürünlerimizi, şirket değerlerimizi ve pazarı daha iyi tanıyor? Kimleri terfi ettirmeliyiz? Çalışanlarımızın İngilizce seviyeleri ne düzeyde? Kimlere Excel eğitimi vermeliyiz?

Bu sorulara cevap aranırken öznel değerlendirmeler yapmak yerine; standart, geçerli ve güvenilir sorular sormak çok daha doğru, hızlı, kolay, adil ve sistematik bir yöntem. Öte yakdan, liyakata önem vermek ve çalışan ilişkilerinde bilimsel yöntemleri tercih etmek, bir işverenin iş arayan adaylar ve çalışanlarının gözünde itibarını arttırıyor.

İşe alım, performans değerlendirme , eğitim ve terfi süreçlerine test ve sınav uygulamalarının dahil edimesi, zamanla çok kritik verilerin oluşmasına olanak sağlıyor; bu verilerin daha sonra analiz edilmesi ile (performansı yüksek satışçıların analitik becerilerinin de yüksek çıkması üzerine, işe alımda yetenek testi kullanılmasına karar verilmesi gibi) şirket için çok isabetli kararlar alınabiliyor. Zira veri birikiminin sağlanmadığı her türlü süreç, geliştirilmesi şansa bırakılmış bir süreçtir.

Peki, test ve sınav uygulamalarını şirketimizin iş süreçlerine dahil etmek isterseniz, bunu güvenli, kolay ve en az maliyet ile nasıl yapabilirsiniz?

QuizCV.com, şirketinizin birçok iş sürecini iyileştirebileceğiniz test ve sınavlar için online platform hizmeti sunuyor. QuizCV’de testlerinizi hazırlayabilir, adaylara online e-posta davetiyeleri gönderebilir ve test sonuçlarına kolayca ulaşabilirsiniz.

Online Test ve Sınav Uygulamalarında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bazen son derece iyi niyetle seçtiğimiz bir yöntem, hiç istemediğimiz sonuçlara neden olabilir. Eğer sınav güvenliği sağlanamaz ise, yanlış adayları iş görüşmesine çağırabilir, doğru adayları görmezden gelebiliriz. Hak etmediği halde bazı çalışanları terfi ettirebiliriz. Çalışanlarımız hakkında yanlış değerlendirmelerde bulunabiliriz. Online test ve sınav uygulamalarında dikkat edilmesi gerekenlere gerekli önem verilmez ise, şirketin yanlış kararlar almasına neden olunabilir. Bu yüzden şirket, tasarladığı test sürecine uygun bir yöntem tercih etmelidir.

Her test uygulaması, kendi şartları göz önünde bulundurularak, en optimum ortamda gerçekleştirilmelidir. Aşağıdaki sorular test uygulamasının tasarlanmasında size önemli noktaları işaret edecektir.

Adaylar birbirini tanıyor mu? Adaylar farklı gün ve saatte sınavı alabilmeli mi? Sorduğumuz soruların cevaplarına internet aracılığıyla hızla ulaşılabiliyor mu? Testi alan kişi, teste davet ettiğimiz kişi mi? Testi alan kişi, testi tek başına mı tamamladı?

QuizCV, farklı test uygulamaları için birçok güvenlik arttırıcı yöntem geliştirmiştir. Kısaca özetleyecek olursak:

 • Sorular her adaya farklı sıra ile gelebilir.
 • Soruların şıkları, her adaya farklı sırada gelebilir.
 • Adaylara, bir plana uygun olacak şekilde, farklı sorular sorulabilir.
 • Aynı anda 10.000 kişiye kadar test alınabilir.
 • Her sorunun kendi süre limiti olabilir.
 • Testin kendi süre limiti olabilir.
 • Testin süre limiti soruların süre limitlerinin toplamından az olabilir.
 • Geçilen soruya geri dönülemez.
 • Sorular ekrana tek-tek gelir.
 • Test süresince aday WEB-KAMERA ile denetlenebilir.

Modern Test ve Sınavlar İçin Ses, Video, Resim ve Zengin Metin Desteği

 • QuizCV’de soru hazırlarken, ses, video, resim ve zengin metinlerden yararlanabilirsiniz.
 • Adayın yazarak cevap vereceği sorular sorulabilir.
 • Adayın konuşarak (sesini kaydederek) cevap vereceği sorular sorulabilir.

Kullanıma Hazır Testler

İngilizce Seviye Belirleme Testi, Genel Yetenek Testi gibi birçok şirketin ortak ihtiyacı olan ve hazırlanması uzmanlık gerektiren testler vardır. Bu testleri QuizCV, konusunda uzman profesyoneller ile hazırlayarak şirketlerin kullanımına sunar.

adreslerini ziyaret edebilir, kendinizi deneyebilirsiniz.

Uzmanlar İçin Pazar Yeri Modeli

Eğer bir konuda uzmanlığınız bulunuyor ise (Java, SQL, Siber Güvenlik, İspanyolca, Photoshop, mySQL, Scrum vb.) QuizCV sizleri test hazırlayabileceğiniz ve testleriniz satın alındıkça para kazanacağınız bir iş ortaklığına davet ediyor. Detaylı bilgi için: info@quizcv.com

İK, İşe Alım ve Eğitim Profesyonelleri İçin İş Ortaklığı Modeli

İşe alım, performans değerlendirme veya şirket içi eğitim konularında danışmanlık verdiğiniz şirketler mi var? QuizCV test envanterini yakından tanıyabilir, kendi testlerinizi geliştirebilir ve iş ortağımız olabilirsiniz. Detaylı bilgi için: info@quizcv.com

Sertifikasyon Veren Kuruluşlar İçin Özel Entegrasyon

Eğer bir konuda sertifikasyon veriyorsanız, QuizCV’nin test ve sınav platformunu kullanabilir, API’lerimiz ile süreçlerinizi otomatize edebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*