TEKNOLOJİ

4.5G Geri Sayımı Başladı !


Ülkemizde uzun süredir 4.5G ile ilgili gerek altyapı gerekse fiber optik çalışmaları yapılmaya başlanmıştı. Bu süreç içerisinde hem internet geliştiricileri, hem de internet kullanıcıları oldukça büyük bir merak içerisindeydi. Ortalama 6 katına kadar çıkabilecek internet hızı, her iki tarafı da memnun edecek gibi görünüyor. Uzun süredir beklenen 4.5G teknolojisi için geri sayım da başladı !

4.5G ile ilgili soru işaretlerinin tamamı da henüz cevaplandırılmış değil. Çünkü firmalar da daha önceden bu tür bir ileri teknoloji kullanmadığı için, sorulara ne tür bir yanıt ile yaklaşacaklarını kestiremiyorlar. Dolayısıyla her zaman olduğu gibi, 4.5G’yi de zaman içerisinde kullanarak öğreneceğiz. 3 gün sonra kullanıma başlayacak bu teknolojiyi kullanabilmek için birkaç işlemi de gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bu işlemler ;

Öncelikle hattınız, 4.5G teknolojisi ile uyumlu olmalı. Mobil operatörünüze ait eski bir sim kartı ile, bu internet teknolojisini maalesef kullanmazsınız. En yakın operatör bayiliğinizi ziyaret ederek sim kartınızı ücretsiz bir şekilde 4.5G uyumlu versiyonu ile değiştirebilirsiniz. Ayrıca sadece sim kartınızı değiştirmeniz yeterli değil. Telefon operatörünüz ile iletişime geçerek, hattınızın 4.5G verilerini açmak istediğinizi belirtin. Bunun üzerine işleminiz gerçekleştirilecektir. Ayrıca telefonunuz da 4.5G ile uyumlu olmalı. Her telefon ile 4.5G bağlantısını kullanamazsınız. Bunun için kullanılabilir telefon modelleri listesini, internette çeşitli kaynaklardan bulabilirsiniz. 1 Nisan 2016 00:00 tarihinden itibaren, hızlı ve akıcı bir şekilde 4.5G kullanımına başlayabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*