HABERLER TEKNOLOJİ

4.5G Pos Cihazlarını Olumsuz Etkiledi


Türkiye tarafından 1 Nisan tarihi itibariyle benimsenen 4.5G teknolojisi, gelişiyle birlikte olumsuz durumları da beraberinde getirdi. Genellikle sadece iyi yönleri tanıtılan bu teknolojinin olumsuz etkilerini gören kişiler de durumdan oldukça şikayetçi. Özellikle teknoloji ile ilgisi olmayan ve teknolojiyi gereksiz gören yaşlı kesim bu durumun olumsuz yönlerini görünce genel itibariyle faydasız olduğunu düşünüyor. Bu zararların en büyüğünü de İş Bankası kartı kullanan kişiler yaşadı.

Bildiğiniz gibi kredi kartları, hayatımızın büyük bir bölümünü geçirmemiz için oldukça yararlı unsurlar. Doğal olarak günlük hayatımızda bu kadar çok kullandığımız bir aletin, işlevini oldukça yavaş bir şekilde yapması bizi zaman zaman mutsuz edebiliyor. Maalesef ki bu durumu en son İş Bankası kredi kartı kullanan kişiler yaşadı. Özellikle 4.5G’nin aktif olarak çalışması ile birlikte birçok internet bağlantısı gerektiren ürün problem yaşamaya başladı. Bu problemleri yaşayan ve problemi en çok hissettiren cihazlar ise İş Bankası’nın POS cihazları oldu. İş Bankası poslarından geçen kredi kartları, bağlantı hızının yavaşlaması ile birlikte ortalama olarak işlemi 30 saniye ile bir dakika arasında yapmaya başladı. Bu durumda alışveriş merkezlerinin önündeki kuyruklar da doğal olarak artmaya başladı.

Bu tür problemleri çözmek için operatör firmaları da dahil olmak üzere pos cihazlarını üreten kuruluşlar da harekete geçti. Buna rağmen sorunun ne zaman düzeltilebileceği ile ilgili halen bir bilgi açıklanmış değil.


Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*