ETİCARET ETİCARET ALTYAPI GİRİSİMCİLİK TEKNOLOJİ

Adwords Yatırımının Siteye Etkileri Nelerdir ?

Bildiğiniz gibi Adwords, Google üzerinden reklam vermenize yardımcı olan bir reklam platformudur. Bu platform Google tarafından kurulduğu için günümüzdeki en güvenilir reklam platformları arasında yer almakta. Birçok kişi, Adwords ile reklam vererek son sıralardaki sitesini belirli ücretler ile ilk sıralara sponsorlu olarak taşıyabilir. Tabii ki de bu sıra kalıcı değil, ücretiniz bitene kadar aktif oluyor. Kısacası ne kadar fazla bütçe ayırabilirseniz siteniz de o kadar ayakta kalıyor.

Adwords üzerinden sponsor reklamlarınızın aktif olabilmesi için ilk olarak kampanyanızı oluşturup ödeme yapmanız gerekiyor. Ödeme yapılmadan oluşturulan kampanyalar, Google tarafından geçersiz olarak sayılarak dikkate alınmıyor. Ödemeniz yapıldığı zaman kampanyanız aktif duruma getirilerek işlevine başlıyor. Bazı kişiler, bu reklamlar ile reklam firmalarından daha fazla gelir elde edebileceğini düşünerek ücretli reklamlar vermeye başlıyor. Ancak durum hiç de böyle değil. Çünkü Adwords üzerinden verilen reklamlar gerçekten oldukça maliyetli reklamlardır. Yani bu reklamlar ile farklı reklam firmalarından daha fazla gelir elde edebilmeniz gibi bir durum söz konusu dahi değil.

Adwords ile yaptığınız yatırımlar, sitenizin belirli bir süre için daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlar. Hesabınızdaki bakiyeniz tükendiği andan itibaren de kampanyanız yeniden raftan kaldırılarak bekletiliyor. Ne zaman ödeme yaparsanız kampanya yeniden aktif oluyor. Genelde bloglar ve küçük çaplı internet siteleri, Adwords ile çalışmayı tercih etmiyor. Zira büyük firmalar için Adwords, gerçekten vazgeçilmez bir platform.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*