DÜNYADAN ETİCARET HABERLER

Alibaba.com’un Kurucusu Jack Ma; Sahte Ürünler Orjinalinden Daha İyi???

Alibaba.com’un kurucusu olan Çinli Jack M. yaptığı bir açıklama ile dünyadaki büyük markaların hedefi durumuna geldi. Zira Çinli iş adamı sahte ürünlerin orijinallerinden daha iyi olduğunu savundu.

Dünyada e-ticaret sahasının en büyük siteleri içinde yer saha Alibaba.com’un kurucusu Jack Ma, Financial Times`ta yer piyasa habere göre sahte ürünlere karşı savaşmak gerektiğini belirtti fakat bu kuruluşların daha uygun fiyata daha iyi ürünler imal ettiğini söyledi.
Çinli iş adamı, sahte ürünleri övdüğü açıklamasında aynı fabrikaya, aynı hammaddeye sahip olduklarını yalnızca isimlerinin olmadığını belirtti.

Jack Ma’nın sahte ürünleri öven açıklaması ile alakalı olarak konuşan İtalya`da lüks tüketim sahasında faaliyet gösteren eden bir firmanın yetkilisi ise, “Yorumu karşısında hayrete düştüm” ifadelerini kullandı.

Jack Ma açıklamasında batılı lüks firmalara olan talebin Çin`de düştüğünü buna karşın Çinli imalatçıların ise büyümesini sürdürdüğünü söyledi.

Bundan sonra iş yapmanın yolunun değiştiğine değinen mt., “Bunlar sahte ürün değil ve onları da yok etmiyor. Bu yalnızca yeni bir iş modeli ve tüm dünyada yaşanan bir devrim” halinde konuştu.

Gucci, Yves Saint Laurent benzeri markaların sahibi Paris merkezli Kering SA, e-ticaret platformunda nihai tüketicilerin ürünlerin sahtelerini bulmalarını kolaylaştıran bir yazılım kullandığını, bu ürünlerin satışını teşvik ederek, bu işten kâr ettiğini ileri sürerek Alibaba Group Holding`e karşı ABD`de dava açmıştı.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*