ETİCARET WEB HOSTİNG

Altyapı için Hosting mi VPS mi ?

İnternet sitelerinin altyapılarını sağlayabilmek için iki seçeneğiniz var. Bunlardan birincisi hosting, diğeri de yönetiminden tamamıyla sizin sorumlu olduğunuz VPS sistemleri. İnternet sitesi barındırma dendiği zaman genelde akla gelen ilk terim “Hosting” oluyor. Ancak VPS’ler, site barındırmak için çok daha üst düzey özelliklere sahip alanlar. Öyle ki bu alanlarda yaşanan her türlü soruna bizzat siz çözüm üretebiliyorsanız. Kısacası VPS ile yönetim gerçekleştirmekteyseniz sitenizin yönetimi tamamıyla sizde oluyor.

Öncelikle ilk deyindiğimiz hosting kelimesini biraz açalım. Hosting, sunucularda dosya barındırmak amacıyla ayrılmış küçük dosya barındırma klasörleridir. Bu klasörler, site yöneticisi tarafından istenildiği gibi kullanılabilir. VPS’in de amacı aynıdır. Ancak bu terimleri bir ülkeye benzetecek olursak hosting bir şehir, VPS ise bir bölgeye benzetilebilir. Kısacası VPS içerisinden istediğiniz sayıda hosting açabilirsiniz.

Eğer ki sitenizin barındırılmasında herhangi bir sorun yaşıyorsanız sizin için de VPS en iyisidir. Çünkü bu tür durumlar, anlık müdahale isteyen durumlardır ve müdahale yapılmadığı zamanlarda olumsuz sonuçlara yol açabilir. Dolayısıyla tam desteğin en iyisi siz tarafından bizzat sağlanılan destektir. Buna ek olarak VPS üzerinden kurulan paneller sayesinde istediğiniz panel ile hostinginizi yönetebilirsiniz.

Kısacası yönetimin sizde olmasını istiyorsanız size en uygun barındırma VPS. Ancak teknik konuda tam anlamıyla bir bilgi sahibi değilseniz size mutlaka yardımcı olacak bir teknik ekip gerekir. Bu yüzden büyük bir firmadan hosting alarak tüm işinizi bu firmaya teslim edebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*