BASIN BÜLTENİ DÜNYADAN HABERLER TÜRKİYE

Amerika’da Bir Türk Şirketi

Büyük veri ve bulut teknolojisinin gelişiminin en çok etkilediği ve çok daha büyük değişmelere neden olacağı kesin olarak görülen alanlardan biri de tedarik zinciri yönetimi. Devamlı bilgi akışının ve takibinin en gerekli olduğu bu alanda büyük veri, karmaşık bilgilerin çok daha güvenilir ve açık bir şekilde paylaşılmasını sağlar.

Özellikle e-ticaret ve perakende sektöründeki ileri görüşlü yöneticiler, ERP ve diğer tedarik zinciri sistemlerinin sahip olduğu sınırları aşabilmek için bulut tabanlı teknolojileri ve büyük veriyi kullanarak dört duvarın ötesindeki tedarikçilerinin %80’inden fazlasının da ağlarını yönetebilmekte. LA Software Group, Türkiye’de e-ticaret ve perakende sektöründe tedarik zinciri yönetimiyle bulut veriyi birleştiren, en inovatif teknoloji şirketlerinden biridir. LA, bulut veriyi çözümlerinde etkili bir şekilde kullanarak  yine çözümleriyle Türkiye’deki Koton, Trendyol, Acun Medya e-ticaret yatırımları gibi lider e-ticaret ve perakende şirketlerinde büyük başarılara imza atmıştır. Son yıllarda Amerika’da bu konuda gelişim gösteren dünya şirketleri havuzu oluşurken LA de Türkiye’nin öncü firmalarından biri olarak Amerika’ya açılmıştır.

LA’in İTÜ GATE desteğiyle Amerika’ya açılırken Chicago’yu tercih etmiş olmasının sebebi, buranın yüzlerce e-ticaret ve perakende firmasına hem start-up hem olgunluk evresinde ev sahipliği yapıyor olmasıdır. Esnek altyapısıyla şirketin ihtiyacına göre kolayca özelleştirilebilen LA WMS sisteminin Türkiye versiyonunun yanısıra Amerika versiyonu da tamamen Amerika’daki şirketlerin ihtiyaçlarına, oradaki dinamiklere uygun olarak güncellenmiştir. Bir Türk teknoloji şirketi olan LA, Chicago’da perakende ve e-ticaret alanında hizmet sunmaya başlamış bulunmaktadır.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*