BAŞARI HİKAYELERİ DİKEY E-TİCARET ETİCARET GİRİSİMCİLİK TÜRKİYE

Armut.com’un 2015 büyüme rakamları

Armut.com’un hizmet sektöründe 2015 yılında % 300’lük büyüme rakamı elde etmiş, 1,3 milyonun üzerinde ziyaretçiye ulaşarak her gün ortalama 1000’den fazla hizmet talebi alan ve toplamda 80 binin üzerinde hizmet verene işveren konumunda olan armut.com, 7 milyonu aşan sayfa gösterimiyle Türkiye’nin hizmet sektöründe en büyük online pazarı olma unvanını 2015 yılında da göstermiştir.

Armut.com’a en çok talep sırasıyla: İstanbul, Ankara ve İzmir’den gelirken; bu illeri Antalya, Bursa, Kocaeli, Adana, Konya, Eskişehir ve Mersin takip etti. Bununla doğru orantılı olarak armut.com’a kayıtlı hizmet verenler en çok İstanbul, Ankara ve İzmir’de yer aldı.

Geçtiğimiz yıl sonunda mobil uygulamasını yayınlayan ve “hemen rezervasyon” sistemini devreye alan Armut.com için 2015’in kritik bir yıl olduğunu belirtmek gerekiyor. Zira Google’den Amazon’a teknoloji devleri dahil hizmet dikeyinde pazar yerleri yılın en çok ilgi gören alanlarından biri oldu. Türkiye için de geçerli olsa da yeni girişimlerin geneli hedeflemek yerine, belirli hizmet dikeylerine odaklanmış olmasının daha avantajlı bir durum yaratacağı öngörülebilir.

Armut.com’un yıl sonu özeti aşağıdaki gibidir;

armut-girişimci-girişimcilik-eticaret

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*