DÜNYADAN GOOGLE HABERLER

Artık Exchange Mail’inizi Gmail hesabınızdan kontrol edebileceksiniz !

gmail or exchange ile ilgili görsel sonucu

Google tarafından yayımlanan bir aktüelleme ile Gmail artık Exchange mail hizmetini de destekliyor.

Geçmiş vakitlerde Yahoo ve Outlook gibi mail servislerine destek olmaya başlayan Gmail, şimdi ise Exchange mail kullanıcılarına, Gmail arayüzünü kullanma olanağı sunuyor.

Kendi kullandığınız kişisel bir Gmail hesabınız varsa, Exchange’i bir şirket mail hesabı kullanıyorsunuz, bunu artık Gmail arayüzüne ilave edebilir aynı Outlook üzerinde heyetim yapmış gibi Gmail arayüzün kullanılanılarak mail alış verişi yapabilirsiniz. Güvenlik açısından da kullanıcı bazlı iki adımlı doğrulama olduğu için bu şahsi bilgilerin çalınması açısından da ehemmiyetli bir rol oynuyor.

gmail-exchange

Gmail’in resmi Twitter hesabı üzerinden ilanlan bu yenilik şuan için sadece Android altyapılı aletler üzerinde kullanılabilmektedir. Başka bir deyişle Android bir alet kullanıyorsanız ve Exchange bir mail hesabınız var ise Gmail üzerinden kullanabilirsiniz. IOS kullanıcılarının da  pek yakında Gmail Exchange desteğine kavuşacağının bilgisini paylaşmış olalım.

Bu yenilik öncelikle Gmail’in sosyal medya hesabı olan Twitter resmi hesabı üzerinden duyurulmuştu. Masaüstü Gmail’de inboxta da şuan bu destek daha bulunmamaktadır. Android cihaz kullanıcısıysanız, Google Play Store’a giriş yaparak Gmail uygulamasını aktüelleyebilir ve bu yeniliği kullanabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*