BLOGCULUK

Baştan Aşağı Blog Kurulumu Nasıl Olmalıdır ?

blogggg

Bir blogu oluşturabilmek için gerekli olan bir çok farklı unsur vardır. Bu unsurlardan biri dahi eksik olursa, oluşturulan blogdan asla istenildiği gibi verim alınamaz. Çünkü bir blogu blog yapan en temel şey de, blog bütünlüğüdür. Bunun önemini blog yokken anlamasanız da blogunuzun ilk görünümlerinde rahatlıkla farkedebilirsiniz. Bu yüzden bir blog oluşturuyorsanız, her şeyini tam olarak oluşturmalısınız.

Öncelikle bir blog kurulumunu yaptıktan sonra, ilk olarak kesinlikle SEO ayarlamalarını yapmalısınız. Sitenizde herhangi bir yazı olmadığı için bu ayar her ne kadar önemsiz gibi görünse de sitenin genel anlamında SEO yapılarına uyması, sıralamalar açısında oldukça belirleyici bir özelliktir. Eğer ki WordPress gibi bir CMS kullanıyorsanız, eklenti bölümünden ücretsiz bir şekilde SEO eklentilerini bulabilirsiniz.

SEO işlemlerini hallettikten sonra, sitenizdeki footer ve header bölümlerine, gereken ayarları yapmalısınız. Sitenize giren ziyaretçilerin en çok dikkatini çeken iki bölüm burası olduğu için, genel olarak ayarları da oldukça önemlidir. Ayrıca blogunuzun yararı ve daha kolay ulaşılması için footer bölümlerine telefon numaralarınızı veya mail adreslerinizi de eklemeniz, sizin için daha yararlı olacaktır. Bu sayede sizinle iletişim kurmak isteyen kişiler size daha kısa bir sürede ulaşırlar.

Son aşama da içerik. İçeriklerin tamamıyla konuya uygun olması gerekir. Örneğin blogunuz teknoloji blogu ise kesinlikle sağlık yazısı yazmamalısınız. Bu sizi amacınızdan saptırır ve blogunuzu başarısızlığa yönlendirir.

 

Yorum yaz

*