ETİCARET ALTYAPI TEKNOLOJİ

Bilgisayar seçerken ne yapmalı?

Toplumumuzda öyle bir ön yargı mevcut ki, yüksek fiyatlı olan alternatifler her zaman daha kaliteli gibi görünüyor. Ancak bu algı zaman zaman yanlış bir olgu durumuna düşebiliyor. Nedeni ise sistem geliştiricileri, tabii olarak yapmış oldukları sistemlerden iyi bir yatırım elde etmek istiyor ki bu nedenden de ürünleri pahalı fiyatlar üstünden satıyor. Ancak hazır kasalara yönelmeyen, bunun yerine toplama parçalar ile kendi kasalarını oluşturan kişiler kaliteli sistemleri çok daha müsait fiyata toplayabilmektedir.
Evvela şunu söylemeliyiz ki şayet donanım bilgisine sahip değilseniz lütfen bilgisayarınızın montajını tek başınıza yapmaya kalkışmayın. Aksi durumda cihazınız hasar görebilir yada çeşitli noktaları zedelenebilir. Bunun yerine yakınınızdaki bir bilgisayar mühendisine veya bilgili teknikerlere danışarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Birinci olarak bilgisayarı niçin topladığınızı bilmeniz gerekiyor. Örneğin bilgisayarı oyun oynamak için kullanan bir tanesi ile tasarım yapmak için kullanan birisinin bir cihazdan beklentileri tam olarak aynı değildir. Oyun oynamak isteyen şahıs yüksek sistem nitelikleri ve kaliteli donanımlar ararken tasarım yapmak isteyen kişi de daha ziyade işlevsellik, sürat ve fonksiyonlara bakmaktadır. Oyun bilgisayarı toplamak istiyorsanız doğal olarak en kaliteli ekipmanları toplamanız sizin için iyi olacaktır. Örnek olarak 8-16 GB arası ram, intel i5 – intel i7 arası bir işlemci ve kaliteli bir ekran kartı ile arzuladığınız sistemi aşırı seri bir şekilde oluşturabilirsiniz. Tasarımcılar için de tavsiye edilen bilgisayar kesinlikle MacBook. tam olarak tasarımcılara hitap eden ve tasarımsal anlamda pek aşırı kolaylığı birlikte getiren bu cihaz, fiyatına göre epey bir iyi ve kaliteli bir bilgisayar.

İlginizi çekebilecek yazılar!

Eski bilgisayarınız Chromebook’a dönüşsün

Dünyanın En Ucuz Mini Bilgisayarı Arduino

Bilgisayar Oyunları Nedir? Etkileri Nelerdir?

Kapalı Bilgisayar Ağı Nedir?

Açık Bilgisayar Ağı Nedir?

Yazılım Nedir?

Opencart Yazılımı Kullanımı İle İlgili Öneriler

CRM ve ERP Yazılımları Tanımı ve Aralarındaki Farklar

İyi bir eticaret yazılımı nasıl olmalıdır?

Filezilla Kurucusu Kimdir? Nedir, Ne İşe Yarar ?

Kolay Yoldan Kod Yazma Programları

Bill Gates’in Bilinmeyen Yönleri

Sahibinden.com Onlar birer efsane ilan

Ülkemizde Girişimcilik

Kosgeb 50 Bin Lira Girişimcilik Destek Hibesi

Dijital Girişimci Nedir? Ve 13 Öneri!

Girişimcilik ve Yatırım Süreçleri

Acun ILICALI’nın Başarısının Sırları

EticaretGünlüğü”nün 5N1K’sı

İnternet Girişimciliği ve Kuluçka Merkezleri

KOSGEB’in Verdiği Destekler

İyi Bir Girişimci Olmanın Altın Kuralları

İnternet Girişimciliği ve Risk Sermayesi (Venture Capital)

İnternet Girişimciliği ve Melek Yatırımcı

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*