ETİCARET ETİCARET ALTYAPI WEB HOSTİNG

Bir Hosting’e Ne Kadar Ödenmeli ?

Hosting sektörü, hem ülkemizde hem de global dünyada beklenmedik bir şekilde oldukça yoğun talep görüyor. Neredeyse binlerce, hatta milyonlarca internet sitesinin bulunduğu bu sektörde, doğal olarak sunuculara ve hostinglere olan ilgi de gerçekten bir hayli yoğun. Bu yoğunluğu fırsat olarak bilen ve sektördeki yeteneklerine güvenen kişiler de, soluğu Yer Sağlayıcı Belgesi başvurusunda alıyor. Ancak her firmadan, her fiyata hosting alınmaz.

Genel olarak ülkemizdeki müşteriler, daha sade bir yönetim paneli ve türkçe destek seçeneği için, yerli bilişim firmalarından hosting almak istiyor. Yerli firmalardan yapılan alışveriş, hem yerli sektörün gelişmesine hem de ülkemizin global dünyada hosting açısından söz sahibi olmasında oldukça önemli. Dolayısıyla biz de, sadece hostinglerin değil alınacak olan tüm ürünlerin yerli firmalardan alınması taraftarıyız.

Tabii ki de bir hostinge ödenebilecek ücretin de mantıklı ve makul olması lazım. Öyle ki sadece hosting paketi gözümüze kaliteli ve yeterli geldiği için tonlarca parayı bu sektöre harcamamalıyız. Bunun yerine daha uygun fiyatlarla benzer kalitede hizmet veren hosting firmaları kesinlikle bulunacaktır. Bir hosting için ödenmesi uygun olan aylık fiyat, ortalama maximum 15 TL olmalıdır. Tabii ki de bu fiyat, kaliteyi gerçekten hissetmek isteyen kişiler için önerilen fiyattır. Hosting olsun yeter diyenlerdenseniz, eminiz ki çok daha uygun fiyata istediğiniz hizmeti veren bilişim firmaları ile tanışabilirsiniz. Bu tür kişiler de, ortalama olarak yıllık 20-30 TL’yi gözden çıkarmalılar.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*