ETİCARET HABERLER TÜRKİYE

Bisiklet Satışlarında E-Ticaret Yapan Firmalar Haziran’da En Yüksek Rakama Ulaşıyor!

E-ticarette ilkbahar ve yaz aylarında en çok bisiklet tercih edilmektedir.  Hepsiburada.Com, bisiklet kategorisi satış veriler açıklandı. Hepsiburada, en çok ziyaret edilen kategorilerinden kabul edilen bisiklet kategorisinin satış verilerini yapılan analize göre bisiklet kategorisinin son yıllarda istikrarlı bir şekilde yıllık yüzde 30 gelişme gösterdiği görüldü. En yüksek satış seviyesine Haziran ayında ulaşan bisiklet kategorisindeki satışların büyük bir bölümü, nisan ve ağustos ayları içinde gerçekleşiyor. Son yıllarda, kış aylarındaki bisiklet satışlarındaki alımların da arttığı gözleniyor.
Bu internet adresinde spor kategorisinde bulunan ürünlerin yüzde 10’unu oluşturan bisiklet kategorisindeki ürünler online alışverişlerin yükseldiği dönemler bisiklet aktivitelerinin olduğu dönemlerde artış sağlamaktadır. Cumhurbaşkanlığı bisiklet turu gibi Türkiye’de yapılan üst düzey bisiklet organizasyonları da göze çarpıyor.

Kullananların yüzde 40’a varan indirimlerden faydalanabildiği kategoride, satın alanların bisiklet alımı yaparken jant boyu, bisiklet tipi, kadro boyu, amortisör özelliği, kadro cinsi ve vites tipleri aynı halde teknik özelliklere dikkat etmesi öneriliyor.

En çok belde, çocuk, dağ bisikletleri tercih edilmektedir.

Son yıllarda bir tek çocukların ve gençlerin değil yetişkinlerin de büyük istek gösterdiği bisiklet sektöründe kullanıcılar, en çok dağ, belde ve çocuk bisikletlerini tercih ediyor.

Satış yüzdeleri listesinde ise ilk 5’i şehir-yol bisikletleri, bmx bisikletleri, dağ bisikletleri, çocuk ve katlanır bisikletler oluşturmakta.

Ayrıca ziyaretçilerinin en iyi alışveriş yapmış oldukları bisiklet aparatlarında ise bisiklet fenerleri, kilitleri, oto bisiklet taşıyıcı ve çocuk taşıyı aparatları başı çekiyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*