BİTCOİN DİJİTAL PARA DÜNYADAN HABERLER KRİPTO PARA TÜRKİYE

Bitcoin fiyatı resmi olarak Altının iki katına çıktı, şuan nefes alıyor

Bitcoin rekor

11 Temmuz’a kadar Bitcoin fiyatı 2,367 dolara çıktı ve altın değerinin iki katına çıktı .

Altın, büyük pazarların çoğunda 1.211,26 $ ‘lık işlem görüyor.  Bitcoin fiyatı, güçlü toparlanma ve yukarı doğru sıçrama nedeniyle hafif bir düzeltme yaşadı. Bitcoin fiyatı 2,400 $ ‘ın altına indi ve 2,350 $ civarında sabit kaldı.

Değeri yönlendiren faktörler

Analistler, Bitcoin’in fiyat düzeltmesini ABD dolarının güçlenmesine ve küresel borsaların güçlü performansına bağladılar . Bloomberg analistleri, zayıflayan petrol piyasasının ABD dolarının değerinde bir artışa neden olduğunu belirtti.

Daha önce ABD dolarının güçlenmesi, Çin, Japonya ve Güney Kore gibi önde gelen Asya Bitcoin döviz piyasalarında Bitcoin talebinde artışa neden oldu. Özellikle Çin, Çin yuanının değerini ve nihai olarak Bitcoin’e olan talebi etkilediğinden, ABD doları performansından büyük ölçüde etkilenmiştir.

Çin yuan zayıfladığında, yerel Bitcoin alışverişi günlük işlem hacmi ve siparişlerinde bir artış yaşadı.

Patlayıcı büyümenin arkasındaki nedenler

Patlayıcı büyümenin arkasında bazı nedenler var ve Bitcoin’e olan talebin artması var, ancak altın talebi son birkaç yıldır nispeten düşük kaldı.

Bitcoin altın üzerinde önemli avantajlar sunar: taşınabilirlik, yüksek likidite ve mutlak sahiplik belgesi. Bitcoin’in yüksek likiditesi, uzun vadede yatırımları sürdüremeyen rahat tüccarlar ve konvansiyonel yatırımcılar için özellikle önemlidir. Ekonomik belirsizlik ve finansal istikrarsızlıklardan kaçınmak için Bitcoin satın alan yatırımcılar olabilir .

Önümüzdeki haftalarda, ölçekleme ilerlemeyi görür ve Bitcoin momentumunu geri kazandığında, Bitcoin fiyatı muhtemelen düzelir ve potansiyel olarak önceki tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaşır.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yazar hakkında

kemalozgur

Ben yılların verdiği ticari geçmişini 3 yıldır e-ticarete taşıyan bir girişimciyim. Bundan böyle tecrübelerimi siz değerli okurlarımla paylaşacağım. E-Ticaret ile kalın...

Yorum yaz

*