BAŞARI HİKAYELERİ BİTCOİN DİJİTAL GİRİŞİMCİLİK DİJİTAL PARA GİRİSİMCİLİK KRİPTO PARA TEKNOLOJİ

Bitcoin sayesinde lise öğrencisi milyoner bir kişiye dönüştü

Erik Finman

Bitcoin yatırımcıları hakkında birçok zengin hikayeleri, son yedi yıl içinde çok duymuşsunuzdur. Bu yazımızda henüz 12 yaşında iken Bitcoin’e yatırım yapan bir çocuktan bahsedeceğiz.

Bu kişinin ismi Erik Finman,  2011’de Bitcoin’e 12 dolar değerinde 1.000 dolar yatırdı . Ailesinin kendisiyle anlaşması vardı, 18 yaşına kadar milyoner olursa, üniversiteye gitmek zorunda kalmayacaktı.  Stanford Üniversitesinde doktorluk yapan anne babanın çocuğudur Firman.

O gün aldığı 300 bin Bitcoin’e diğer yatırımlarıyla birlikte 103 daha eklemeyi başaran Erik Finman’ın varlıklarını Bitcoin’in değerinin 2500 doları geçmesiyle milyon doları aştı. 18 yaşında 1.09 milyon dolar servete ulaşan Erik Finman ailesiyle girdiği iddiayı da kazandı ve liseyi dahi bitirmeden okulu bıraktı. Erik Finman’ın hâlen lise becerilerinin kazandığını gösteren GDE diploması bulunmuyor.

Botangle isimli şirketiyle, kendisi gibi öğretmenlerinden ve eğitimden memnun olmayanlar için kurduğu girişime 100 bin dolar yatırmış. Botangle’ın gördüğü ilgi karşısında yatırımını büyütmek isteyen Finman, risk sermayesi bulabilmek için teknolojinin kalbi Silikon Vadisi’nin yolunu tutmaya karar vermiş.

Genç girişimci bu dönemde yaşadığı en büyük zorluğun 15 yaşında olduğu için ciddiye alınmamak olduğunu belirtiyor. Hatta üst düzey bir Uber yöneticisi kendisinin cesaretini kırmak ve girişimini işe yaramaz olarak göstermek için oldukça çaba harcamış.Finman yine de vazgeçmeyerek Ocak 2015’te Botangle teknolojisini 100 bin dolar ya da 300 BitCoin karşılığında (60 bin dolar) almak isteyen bir yatırımcı bulmuş.

18 yaşındaki genç milyoner dünyanın çeşitli yerlerinde konferanslar vermeye devam ediyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yazar hakkında

kemalozgur

Ben yılların verdiği ticari geçmişini 3 yıldır e-ticarete taşıyan bir girişimciyim. Bundan böyle tecrübelerimi siz değerli okurlarımla paylaşacağım. E-Ticaret ile kalın...

Yorum yaz

*