BLOGCULUK ETİCARET GİRİSİMCİLİK

Blog Sektörü Neye Göre Seçilmelidir ?

blogkonu

Blog kurmak, internet girişimlerinin ilk sıralarında yer alan gelişim süreçlerinden sadece birisidir. Öyle ki bugün bu sektörde olan pek çok kişi ve internet sitesinin, bloglar ile sektörde yer aldığını görmekteyiz. Blogların kurulumu kolay olmasına rağmen aldığı ziyaretçi sayısı gerçekten de oldukça tatmin edici olabiliyor. Çünkü bir blogda binlerce index olabilir ve her index bir ziyaretçi ışığı anlamına gelmektedir.

Siz de aktif bir internet kullanıcısıysanız sık sık çeşitli internet bloglarına denk gelmişsinizdir. Bu blogların hepsinin, kendisine has bir sektör ve konusu olduğunu fark ettiniz mi ? Bu kişiler de, daha çok ziyaretçi alabilecek sektörler üzerine yönelerek daha geniş bir ziyaretçi kitlesini hedef alıyor. Öyle ki ne kadar fazla ziyaretçi alırsanız, reklam şirketinizden alacağınız ücret de bir o kadar yükselecektir.

Blogunuz için kategori seçimi yaparken oldukça hassas olmalısınız. Çünkü blogunuzun sektörü, yazabileceğiniz yazılara uygun bir sektör olmalıdır. Zira bilmediğiniz bir sektör hakkında blog açıp bu bloga yazı girmemek, gerçekten çok büyük bir zaman kaybıdır. Günümüzde de genellikle teknoloji sektörü üzerine açılan blogların sayısı, diğer blogların sayısına göre çok daha fazla. Bunun sebebi de günümüzün teknoloji çağı olarak adlandırılması. Çevremizde gördüğümüz insanların büyük bir kısmı, teknoloji ile yakından ilgileniyor ve sık sık bu konu üzerine araştırmalar yapıyor. Dolayısıyla teknoloji sektöründe iyi içerikler ile iyi yerlere gelebilirsiniz.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*