BLOGCULUK

Blog’da Hangi Sayfalar Olmalı ?

blog-sayfalari

Selamlar arkadaşlar. Blogunuz için maddi yatırım gerektiren bölümlerin büyük bir kısmı sona erdi. Bundan sonra blogunuz adına yapılacak reklamlar ve girilen içerikler ile blogunuz sektörde büyümeye devam edecek. Ayrıca blogunuzun kurumsal bir görünüm kazanması da, reklam alacak kişi veya kuruluşlar için oldukça önemli bir etken olacaktır. Bu yüzden sitenizde özellikle header bölümünde görünen sayfalar hem sizin hem de ziyaretçileriniz için oldukça önemlidir.

Öncelikle her internet sitesinde mutlaka “Hakkımızda” sayfası olmalı. Sizi ve internet sitenizi ziyaret eden kişi, her zaman sitenizin detayı, geçmişi ile ilgili bilgi edinebilmelidir. Bu bölümde genellikle sitenin sahibi, ne zaman açıldığı, hangi sektörlerde hizmet verdiği gibi kısa ve açıklayıcı bilgiler bulunmaktadır. Siz de belirli şablonlarda gereken yerleri değiştirerek siteniz için gayet güzel ve akıcı bir “Hakkımızda” bölümü oluşturabilirsiniz. Diğer bir olmazsa olmaz da “İletişim” sayfası. Ziyaretçileriniz, sitenize geliştirici gözüyle bakmazlar. Dolayısıyla zaman zaman internet sitesi sahibinin gözünden kaçan küçük ayrıntılar olabilir. Sitenizi ziyaret eden ve sizin ciddi anlamda iyi yerlere gelmenizi isteyen kullanıcılarınız da sitenizdeki bu küçük eksikleri sizlere göndermek isteyebilir. Ayrıca bazı yerlerden iş, tanıtım ve reklam teklifleri alabilirsiniz. Bu yüzden her zaman bu kişilere hizmet verebilecek bir iletişim sayfası bulunmalıdır.

Diğer olmazsa olmaz sayfa da “Künye”dir. Künye sayfanızda, site projesinde çalışan kişiler ve ünvanları ile ilgili kısa bir bilgi vermeniz yeterli olacaktır.

İlgili Makale: A’dan Z’ye Blog Oluşturmak

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*