DİJİTAL GİRİŞİMCİLİK ETİCARET GİRİSİMCİLİK MOBİL TİCARET PAZARLAMA

E-Ticaret sitelerinin Ekim ayı içinde uygulanabilecek pazarlama teknikleri

Ekim ayı içinde uygulanabilecek pazarlama teknikleri ile ilgili görsel sonucu

E-ticaret kullanıcılarının takdirini çekecek, bir değer sunan ve güncel trendlerden de uzaklaşmayan; faydalı ve bazen süre eğlenceli başlıklardan özenle seçilen içerikler her zaman ilgi çekiyor. İşte Ekim ayı için taktikler…

Emzirme Haftası

Emzirme haftası şekilde anılan 1-7 Ekim tarihleri içinde sağlık kuruluşlarında ve medyada anne sütünün faydaları hakkında çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bilhassa anne-bebek ürünleri üzerine hizmet sağlayan e-ticaret siteleri, bu haftaya yönelik gerek bilgilendirici blog yazıları hazırlayabilir gerekse ilgi çeken videolarla hedef kitleleri ile iletişim kurma yoluna gidebilirler.

Dünya Konut Günü

Birleşmiş Milletler kararı ile 1985 yılından beri anılan ve bu sene 3 Ekim tarihine denk gelen bu günün amacı, şahısların yerleşimlerinin iyileştirilmesi gerektiği konusunu hatırlatmak şekilde özetleniyor. Her türlü konutu çağrıştıran tüm e-ticaret siteleri, bu özel gün kapsamında kullanıcılarına günün anlamına dair özel içerikler hazırlayabilirler.

Dünya Çocuk Günü

Birleşmiş Milletlere üye tüm ülkelerin katılımı ile gerçekleşen Dünya Çocuk Günü Ekim ayının ilk pazartesi günü kutlanıyor. 1954 yılından bu yana kutlanmaktadır. Her ne kadar Atatürk’ün ilan etmiş olduğu 23 Nisan tarihi Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şekilde kutlanıyor olsa da küresel çapta kutlamalara konu olan bu gün ile ilgili içerikler hazırlayıp paylaşmak da marka imajınızı olumlu etkileyebilir. Siz de web sitenizde hususi çalışmalar yürüterek geleceğin büyükleri nesle verdiğiniz önemi vurgulayabilirsiniz.

Dünya Hayvanları Koruma Günü

Dünyada öteki canlılarla barış arasında yaşamamız gerektiğini anlatan bu günü gülünç kedi videoları haricinde daha yaratıcı içerik çalışmaları ile anan e-ticaret siteleri, daima çok fazla daha fazla zevk alacaktır. Bununla ilgili olarak e-ticaret mağazanısının temasında birtakım yeni fikirler oluşturabilirsiniz, facebook, twitter, instagram gibi mecralardaki paylaşımlarınızda hayvanları ön palana alan paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dünya Standartlar Günü

Tüketici haklarının her zaman gündemde olmasına rağmen hususi şekilde bilincine varılması için çalışmalar yürütülen bu özel günde e-ticaret siteleri, tüketicilerin haklarına değinerek bu konu hakkında ne kadar duyarlı olduklarını dile getirebilirler. Unutulmamalıdır ki tüketici haklarına önem veren ticari kurumlar, her süre müşterileri açısından takdir edilir.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Ekim ayının en mühim günü, elbette 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı olarak karşımıza çıkıyor. Bu özel güne verdiğiniz önemi göstermek ve takipçilerinizin paylaşabileceği içerikler paylaşarak onlarda da paylama hevesi uyandıracak talep edilen görsellerle sosyal medyada trafiğiniz artabilir.

E-ticaret sitelerinin daha çok kişiye ulaşabilmelerinde içerik paylaşımları büyük rol oynuyor. Her ay hususi içeriklerle zenginleştirilen e-ticaret mağazası, kullanıcılarıyla rahatça etkileşime geçebilir

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*