ETİCARET MOBİL TİCARET

E-Ticaret Sitenizde Uygulayabileceğiniz Satış Taktikleri

Pazarlama için kullanılan en eski taktiklerden birisi, kişilere bir öneri veya kampanyanın bitmek üzere bulunduğu fikrini vermektir. Şimdilerde aynı taktiğin e-ticarette de başarı ile uygulandığını görmek kolaydır. Sitenizin trafiği ne olursa olsun, aşağıda göreceğiniz taktikleri kendi e-ticaret sitenizde başarıyla uygulayabilirsiniz.

Yaratmanız gereken hissiyat acele etmek üzerine olacağı için evvela şu örnekler üzerinden gitmemiz faydalı olacaktır;

Şimdi alırsanız, kargo bedava
Stokta 2 adet mevcut
1 saat geçerli öneri
gerçekte teknik olarak acele etkisi süre ve tutar tabanlı olmak üzere iki biçimde kullanılmaktadır. Gelin hep beraber acele duygusu e-ticarette nasıl kullanılır örnekler üzerinden gidelim;

Zaman tabanlı acele etkisi

Aslında ünlü e-ticaret devi Amazon’un tüm ürün sayfalarından kullandığı taktiklerden bir tanesi olan süre tabanlı acele etkisini nasıl kullanacağımızı örnek alabiliriz;

Teklif ile ilgili görsel sonucu

Teknik şekilde en iyi kullanılan öneri seçeneklerinden bir tanesi olan “kısa süreliğine geçerli” teklifi sizin de e ticaret sitenizde kullanabileceğiniz taktiklerden bir tanesi. Belirli ürün ve ya ürün gruplarında indirime gidebilir, 1 alana 1 bedava kampanyası uygulayabilirsiniz. Aşağıdaki örneklerde ziyaretçilerinizin satın alma davranışlarını tetiklemek için kullanabileceğiniz örnekler bulunuyor;

Aşağıda gördüğünüz benzeri kişilere site içindeki bütün ürünler için indirim sunabilir ve ya indirimin bulunduğu belirli bölümlere pop-up ile yönlendirebilirsiniz.

 

Canlı Müzayede veya Geri Sayım Etkinlikleri

geri sayım ile ilgili görsel sonucu

Bu taktik yoğun olarak e ticaret sitelerinde uygulanmasa da eğer gerçekten süre sınırı olan bir etkinliğiniz varsa aslında yaratmak istediğiniz acele duygusu da bu çerçeve de oluşacağı için kullanabilirsiniz.

Müzayede ile ilgili görsel sonucu

Sınırlı Sayıda Ürün Taktiği

Uygulaması zaman-bazlı taktiklerden daha da kolay olan kısıtlı sayıda ürün taktiği şayet stoklarınız sınırlıysa kullanabileceğiniz harika bir yöntemdir ve neredeyse tüm ürün sayfalarınız için sorunsuz çalışır. Mürün icon ile ilgili görsel sonucuüşterileriniz de sırf X ürün kaldığı için satın almalarının daha mantıklı olduğu yönünde bir duygu uyandırır.

 

Hızlı satılan bir ürününüz için müşterilerinizi hızla tükenebileceği meselesi için uyarmanız satın almada hızlı davranmaları için olumlu bir etki yaratacaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*