ETİCARET ETİCARET ALTYAPI

E-Ticaret’te Fatura Niçin Önemli ?

Fatura ile ilgili görsel sonucu

Günümüzde kişiler, genellikle alışverişlerini internet üzerinden yapmayı tercih ediyor. Öyle ki bir markete çıkıp istediğiniz ürünü bulmak yerine evde oturarak verdiğiniz siparişler hem kapınıza kadar ulaşıyor, hem de marketlerdeki fiyatlardan çok daha fazla hesaplı oluyor. Bu talebe karşılık da birçok farklı E-Ticaret sitesinin ülkemizde hizmet verdiğini görmekteyiz. Bu sistemlerin hepsinin tek amacı, en uygun fiyatı müşterilere sunarak daha geniş bir kullanıcı kitlesi yakalayabilmek.

Zaman zaman sizler de kesinlikle alışverişleriniz için E-Ticaret platformlarını tercih etmişsinizdir. Aldığınız ürün kıyafet, ayakkabı gibi vücuttan vücuda değişiklik gösteren ürünler olabilir ki bu ürünler de bir kişiye ya olur ya olmaz. Dolayısıyla bu tür ürünleri, yenileri ile değiştirebilmek için mutlaka elinizde o siteden aldığınıza dair bir fatura bulunması gerekir. Bu faturalar, sipariş verdiğiniz ürün ile birlikte kapınıza kadar kargo ile birlikte gönderiliyor. Ancak tabii ki de her E-Ticaret sitesi fatura göndermiyor. Dolayısıyla bu sitelerden aldığınız ürünleri  geri iade ederken büyük sorunlar yaşayabiliyorsunuz. Peki buna nasıl bir önlem alabilirsiniz ?

Öncelikle ilk yapmanız gereken, bilindik firmalardan alışveriş yapmak olacak. Öyle ki büyük firmalardan faturasız satış yapan site çıkma olasılığı neredeyse sıfır. Eğer ki daha küçük, adı sanı duyulmamış bir siteden alışveriş yaptıysanız ve faturanız gelmediyse, direkt olarak adliye’ye giderek dava açın. Zira bu durumlar, hiçte önemsiz konular değil.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*