GOOGLE İNTERNETTEN PARA KAZANMA MOBİLDEN PARA KAZANCI Reklam

Google Admob Nedir ?

Google Admob, Google tarafından birkaç yıl önce geliştirilen ve mobil uygulama geliştiricilerinin para kazanmasına olanak sağladığı bir reklam platformudur. İnternet siteleri için reklam olanağı tanıyan Adsense’in mobil sürümü şekilde tasvir edebileceğimiz bu sistem, oyun veya herhangi bir ayrıcalıklı uygulama geliştiricilerinin, uygulama içerisine çeşitli boyutlardaki değişik türlerdeki reklamları yerleştirmesini sağlamakta. Bu reklamlar gösterilip tıklandıkça da hem uygulama sahibi, hem de komisyon olarak Google gelir elde ediyor.
Admob onayı ise, Adsense kadar zor ve meşakatli değil. Sebebi ise Admob yeni bir sistem bulunduğu için Google her çeşitli başvuruyu onaylıyor. Dolayısıyla uygulamanızın durumu her ne olursa olsun sadece 1-2 dakika arasında kendinize ait bir Admob hesabı oluşturabilmeniz olası. Oluşturduğunuz Admob hesabı, otomatik şekilde Adsense’ye bağlanmakta ve buradaki reklam türlerinizi de etkilemektedir.


Uygulamalarınıza Google Admob reklamlarını Android Studio isimli uygulama geliştirme programı aracılığı ile yerleştirebilirsiniz. Nereye koyacağınız, nasıl koyacağınız ise tamamıyla size kalmış. eğer Admob’dan çok aşırı daha çok gelir elde etmek istiyorsanız daima ödüllü video izleme sistemlerini tercih etmelisiniz. Örneğin bir oyun geliştirdiniz ve bu oyunun nakit birimi Cash. Oyunculara, reklam videolarını izlemeleri karşılığında çeşitli miktarda Cash veriyorsunuz. Bu sayede hem oyuncu video izlerken sıkılmıyor hem de siz gelirlerinizi arttırmış kalıyorsunuz. Admob da sistem olarak Google gibi çalışmaktadır ve hesabınızdaki bakiyeniz 200 TL’yi geçmeden kesinlikle herhangi bir ödeme talep edemezsiniz.

İlginizi çekebilecek yazılar!

Google Play Developer Account (Geliştirici Hesabı) Nedir ?

Google’de En Çok Aranan Kelimeleri Trends’te Takip Edin

Google, Nearby Servisi

Adile Naşit Anısına Google’den Anlamlı Bir Hareket

Google Remarketing Nedir?

Google Adsense Nedir?

IOS’tan Google Araması Yapın

Google Plus (+)&’un Sosyal Seo’ya Etkileri

Google’nin Alternatifi Arama Motorları

15 Adımda Google Adsense Gelirlerini Arttırmak!

Google Analytics 360 Suite Nedir? Ne İşe Yarar?

Google News Kaydının Önemi Nedir ?

Google’dan Güvenlik Açığımı Bulana 100 Bin Dolar

Google Fotoğraflar Güncellendi

Dosyalarınızı Google Drive ile Yedekleyin

Google Algoritamaları Nedir ?

Google hakkında yapmış olduğumuz paylaşımlar

Arama motoru denince ilk akla gelen firma GOOGLE

Google Adsense Gelirinin Vergilendirilmesi Nasıl Olacak?

Google Analytics Nedir? Ne İşe Yarar?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*