DÜNYADAN GOOGLE HABERLER SOSYAL MEDYA Tango

Google’dan Dou Uygulaması

Google-Duo-www.eticaretgunlugu.com

Akıllı telefon denildiği zaman ilk zamanlarda görüntülü görüşme için selfie kamerası olan telefonlar tercih edilirlerdi. seçenek seçeneklerden daha çok aşırı Tango uygulaması dünyada popülerliğini mühim anlamda yükselden bir uygulama oldu. yüzde yüz müstakil ve parasız (premium alternatifler hariç) olan uygulamaya karşı Google‘ın bir uygulama ile karşısına çıkması bekleniyordu ve beklenen oldu.!

google tango ya rakip-www.eticaretgunlugu.com

Google ı/O Beklenenin üzerinde Bir Performans ile Duo’yu Geliştirdi.

Görüntülü görüşmenin bilhassa gençler arasında yaygın bulunduğu teknoloji dünyasında Google; Duo isimli uygulamasıyla bu piyasadaki yerini aldı. Dünya üstünde yaygın şekilde kullanılan Tango uygulamasından ziyade daha modern seçenekler ve özellikleriyle adından çok fazla konuşturacağına kati gözüyle bakılan DUO ‘nun özelliklerinden kısaca bahsetmek gerekirse;

Kısa bir süre evvel yayınlanan uygulamanın piyasadaki ara yüzü en basit olduğunu ve görüşme kalitesinin en yüksek seviyede tutulduğunu belirtmek isteriz. Sırf mobil cihazlar için üretilen uygulamanın bilgisayar ortamına aktarılması konusun da herhangi bir izah yapılmadı. Fakat popüler uygulamaların (Whatsapp , instagram vb.) Kullanım yoğunluğundan ötürü Google’nin browser tarayıcısı chorome’ye eklenti şekilde uygulandığı düşünülürse Duo uygulamasının da yakında aynı biçimde bir yol izlemesinin beklenmesi yanlış olmamakta.

Duo uygulaması standart uygulamaların dışında değişik özellikleriyle de dikkatleri üzerine topluyor. Sizin karşı tarafa görüntülü arama yapmanızın derhal ardından görüntünüz karşı tarafa iletiliyor ama karşı tarafın onayı dahilinde siz kendisinden görüntü alabiliyorsunuz. Değişik özelliklerle akıllarda kalıcı izler bırakmak isteyen Google android dünyasındaki popülerliğini bir nevi bu şekilde zirvede tutma tutmaya çalışıyor.

İlginizi çekebilecek yazılar!

Teknoloji Firmaları İçin E-ticaretlerini Canlandıracak Fikirler

Teknoloji Bağımlılığı ve TÜRKİYE

Mobil Teknoloji Zirvesi 2016

G Teknolojisi Nedir? Tarihsel Gelişimi Nasıldır?

BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI’nın Sağladığı Destekler

Hepsiburada teknoloji üssü projesini hayata geçiriyor

EticaretGünlüğü’nün 5N1K’sı

Yazılımcı mı? Donanımcı mı? Olmalı

Anket Doldurma Sitesi Anketlio NediR?

Dünyanın En Ucuz Mini Bilgisayarı Arduino

Webview Nedir ?

Bill Gates’in Bilinmeyen Yönleri

IPhone 7’nin çok satılacağı düşünülmekte!

İhracat yapacaklara 12 önemli uyarı

Tedarik Zinciri Yönetimi

TÜİK Verilerine Göre İhracat % 10,2 Düşüşte

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*