SOSYAL MEDYA

Görüntülü Sohbetin Adı Snapchat


Snapchat, dünya çapında en yaygın olarak kullanılmaya başlayan görüntülü sohbet uygulamalarından birisidir. Sadece mobil işletim sistemleri üstünden, bilhassa de Android ve ıOS üstünden kullanıcılarıyla buluşan Snapchat, yaklaşık 1.5 yıldır dünyanın en fazla gelişim işaret eden mobil uygulamaları listesinde birinci sırada. Yeniliğe açık ve meraklı ekibi sayesinde Snapchat, çok fazla kaliteli ve verimli güncellemeler yaparak kullanıcılarına daha iyi bir hizmet sunuyor.

Snapchat’te gönderilerin süreli olması ve zaman sona erdiğinde kapatılması, belki de bu uygulamayı popüler oluşturan şeylerden sadece birisi. Gönderilen snapler, otomatik olarak 24 saat sonra silindiği için gönderi paylaşımınızın üzerinden 24 saat geçtikten sonra gönderiniz otomatik şekilde siliniyor ve bu andan itibaren hiç kimse o gönderiye tekrar erişemiyor.

Arada sırada bazı snapler, bizim için önemli olabilmekte. Lakin türlü nedenlerden dolayı ekran görüntüsü alamayabiliriz. Örneğin fotoğrafın paylaşıcısı sizin pek yakınınız olmayabilir fakat fotoğraf sizin için mühimdir. Bu pozisyonlarda maalesef Snapchat özelliklerinde yapabilecek hiçbir şey bulunmamakta. Nedeni ise ekran görüntüsü aldığınız anda karşı tarafın uygulamasına bildirim gidiyor ve karşı taraf da ekran görüntüsü aldığınızdan haberdar oluyor. Bu anlatacağımız metod ile beraber, sizler de karşı tarafa bildirim gitmeden ekran görüntüsü alabileceksiniz.

Evvela Wi-Fi yada mobil erişim bağlantınızın tümünü sonlandırın. Daha sonra da Snapchat uygulamasına girerek fotoğrafını ss almak dilediğiniz insanın fotoğrafına giriş yapın. Bu süreçte rahatlıkla ss alabilirsiniz. Fakat şöyle bir sorun var ki telefonunuzun internet bağlantısı açıldığı andan itibaren karşı tarafa hal ile ilgili bildirim gidecek. Bu derdi de küçük bir zamanlama oyunu ile aşabileceksiniz ;

Mesela snap 08.05’te paylaşılmış. Siz 08.00’da internet bağlantınızı kapatarak ss alın. Daha sonrasında da 08.07 geçe internet bağlantınızı yine açabilirsiniz. Kişinin snapi 08.05’te silindiği için karşı tarafa hal ile alakalı herhangi bir bildirim gitmeyecektir. İyi snapler !


Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*