DÜNYADAN HABERLER SOSYAL MEDYA

Instagram’dan Tasarım Değişikliği


Instagram bir süredir kontrol etmiş olduğu kapsamlı tasarım değişikliğini bugün devreye soktu. Logosundan uygulama tasarımına kadar görünümünü baştan aşağı yenileyen Instagram, değişikliği bağlı uygulamaları, Layout, Boomerang ve Hyperlapse’e de uyarladı.

Instagram-yenilik-500x284
Uygulamasına gelen güncellemeyle beraber yenilenen Instagram’ın yeni arayüzü tam anlamıyla minimalist çizgiler taşıyor. Tüm vurguyu paylaşılan fotoğraflara yönelterek, onları öne çıkarmak istediğini söyleyen Instagram, bu hedefini başarılı bir halde gerçekleştirmiş.
Yeni tasarımın odak noktası gene paylaşım ancak bununla birlikte videolar ve yeni içerik keşfi gibi Instagram’ın son dönemde yaptığı yenilikler daha belirgin.
Değişim daha sonra Instagram’ın neredeyse fenomen hale gelen logosu artık tedahülden kalkıyor. Yerine uygulama tasarım çizgilerini taşıyan ve gökkuşağı bezeli bir logo geliyor. Bu köktencilik değişim Instagram’ın ilk günden bugüne yaşadığı değişimin de önemli bir işareti. Zira bundan dört yıl önce feysbuk’un satın aldığı Instagram’la bugün 400 milyon kullanıcısı olan toplumsal ağ arasında büyük bir fark var. Instagram dediğimizde, günde 80 milyon adet fotoğraf ve videonun paylaşıldığı kendi başına bir sosyal ağdan bahsediyoruz bugün.


Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*