HABERLER Youtube Girişimciliği

Kayıt Aksesuarları İçin Ne Kadar Bütçe Ayırmalısınız ?


Öncelikle bildiğiniz gibi, Youtube üzerinden paylaştığınız videoların izlenme sayı ve dakikalarına göre çeşitli miktarlarda paralar kazanmaktasınız. Zaman zaman, bu miktarlar oldukça yüksek değerlere ulaşıp ortalama 10 aileyi geçindirecek rakamları görebiliyor. E haliyle bu kadar kazançlı bir sektörden fazla yorulmadan gelir elde etmek, birçok gencin kafasına yatıyor. Kanalınızda iyi izlenme sayılarına ulaşabilmek için, öncelikle kaliteli aksesuarlara sahip olmanız lazım.

Öncelikle kullanacağınız mikrofon ve kamera, sıradan aygıtlardan farklı olmalıdır. Örneğin telefonunuzun mikrofonu ile yapacağınız bir kayıt, sizin hiçbir işinize yaramamak ile birlikte dinleyiciye de oldukça sıradan ve dandik gelecektir. Dolayısıyla kanalınızın bir videosunu izleyen kişi, doğal olarak diğer videolara göz atmak istemeyecektir. Eğer iyi bir yere gelmek istiyorsanız da, önceki videolarınızı izleyen birini kanalınızdan kaçırmayıp aksine sürekli kanalınızı takip etmesini sağlamalısınız. Bu durum her ne kadar zor olsa da, kaliteniz ve özgünlüğünüz ile iyi sonuçlar elde edebileceksiniz. Öncelikle düşük bütçeli kanallar için tavsiye edilen mikrofon “Snoopy SN330-M”. Bu cihaz, fiyat / kalite performansı açısından en yeterli ve en kaliteli cihaz diyebiliriz. Bu cihaz sayesinde, dışarıdan gelen sesleri yalıtarak sadece kendi sesinizi ortaya çıkartıyorsunuz. Ayrıca hiçbir nefes sesi veya cızırtı da hissedilmiyor.

Diğer aksesuar da kamera. Bilgisayarınız üzerinden bir kamera kullanmak isterseniz (Başlangıç yapmak için en uygun fiyatlı kameralar bilgisayardan kullanılan kameralardır) “Logitech C270” kamera modelini inceleyebilirsiniz. Bu aksesuarlar ile yeterli gelir seviyesine ulaştıktan sonra, aksesuarlarınızı baştan aşağıya profesyonelleri ile yenileyerek işinize profesyonel bir şekilde devam edebilirsiniz.


Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*