ETİCARET HABERLER TÜRKİYE

Kliksa, Teknosa Bünyesine Katıldı!

Aradığı yatırımı bir türlü bulamayan Kliksa; geçtiğimiz Ocak ayında küçülerek teknoloji marketleri zinciri Teknosa’nın altında bir outlet kanalı olmuştu. Alınan bu karar gerçekte Kliksa’ nın yavaş yavaş kapatılacağının sinyalini veriyordu.

Teknosa sebebi ile Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirilen aşağıdaki açıklamalar; yukarıda bahsettiğimiz hale resmiyet kazandırır mahiyette.

İşte KAP’tan yayımlanan o açıklamalar!

Şirketimiz yönetim Kurulu’nun 06 Nisan 2016 tarih, Karar No: 1797

Şirketimizin, İstanbul Ticaret Siciline Müdürlüğü’ne 444161 sicil numarası ile kayıtlı Kliksa iç ve dış Ticaret A.Ş unvanlı şirketi 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun (“T.T.K.”) 136, 155/1-a ve 156’ncı maddeleri hükümleri ile kuruluşlar Vergisi Kanunu’nun (“KVK”) 19. ve 20. maddeleri, 28.12.2013 tarihli ve 28865 sayılı Resmi Gazete’de ilan edilen “Birleşme ve Bölünme Tebliği” ve başka mevzuat hükümlerine müsait olarak 31.12.2015 tarihli konsolide finansal tablolar ve kayıtlar üzerinden tasfiyesiz infisah yoluyla tüm aktif ve pasifi ile beraber külli halef şekilde devir alınması şekli ile birleşmesine,
Birleşme işlemlerinin takibi ve mercilerden gerekli izinlerin alınması ile muamelatın sonuçlandırılması hususunda kuruluş yönetiminin görevli ve yetkili kılınmasına, karar verilmiştir.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*