ETİCARET LİNKEDİN SOSYAL MEDYA SÖZLÜK

Linkedin Nedir? Linkedin Nasıl Kullanılır? Linkedin Ne İşe Yarar? Öneriler?

Linkedin nedir?

Daha çok profesyonel iş hayatıyla alakalı bağlantılar kurmaya yarayan ve kendinizi tanıtmanıza olanak veren bir sosyal ağdır. Linkedin ülkemizde yeni yeni gelişmeye başlasada hızlı bir ivme kazandığını söylemeliyiz. Linkedin giriş yapabilmek için yapmanız şart olan tek şey siteye girmek. Linkedin nasıl kullanılır ve linkedin ne işe fayda ile ilgili ayrıntılı bilgiyi bu yazıda bulabileceksiniz. Linkedin kişi arama sayesinde de ilgilendiğiniz alandaki profesyonellere kolayca erişebileceksiniz.

Linkedin Nasıl Kullanılır? Linkedin Ne İşe Yarar?

1. Mevcut Bütün E-Mail Kişilerinizi Aktarın

Çoğu kişinin, kullanmadıkları mail hesaplarında daha önceki çalışanlar, iş arkadaşları, iş ayrıntıları ve ehemmiyetli bilgiler bulunur. Bu yüzden e-mail hesaplarınız eşsiz bir kaynaktır. LinkedIn ilişkilerinizi genişletmek ve geliştirmek için eski hesaplarınızı kesinlikle buraya aktarmalısınız.

2. Durumunuzun Dikkat Çekmesi İçin Profilinizi Sık Sık Güncelleyiniz.
Yeni veyahut mevcut kişilerinizin durumunuzdaki farklıkları görebilmeleri açısından, LinkedIn profil sayfanızı güncel tutmak oldukça ehemmiyetlidir. Bilhassa pazarlama, bilgisayar programcılığı gibi aktüel bilgi ve beceri isteyen alanlar için bu ehemmiyet daha da artar.

3. Arkadaşlarınızdan Sayfanıza Yorum ve Onaylama Yapmalarını İsteyin.
İnsanların LinkedIn profil sayfanıza yapacakları açıklar ve destekler, LinkedIn’de güvenilirliğinizi arttıracaktır. Bu vaziyet da mevcut ve gelecekte yapacağınız müracaatlarınız için yeniden oldukça önemlidir.

4. Videolu Referanslar Önemli

LınkedIn’e video eklemeniz, verdiğiniz hizmetin ya da ürünlerin ciddi şekilde fark edilmesini sağlayabilir. Bu özellik, gerçek müşterilerinizi referanslarınızı kaydedip yüklemeniz en verimli tanıtım olacaktır.

5. Profilinizi Aramalar İçin En İyi Şekilde Ayarlayın
Tıpkı websiteniz için olduğu gibi, LinkedIn profilinizde de SEO kaidelerini uygulayabilirsiniz. İşinizle alakalı anahtar kelimeleri, profil sayfanıza doğal ve açık bir şekilde yerleştirmeniz, aramalarda görülmenize yardımcı olacaktır.

6. Fikir Babası Olun ve Sürekli Olarak Yazın

LinkedIn profilinize, düzenli olarak uzman olduğunuz konuya ait orjinal muhtevalı yazılar yazarsanız, hem anahtar kelime kullanımı ile erişilebilirliğinizi arttırabilir, hem de profilinize bakan kişilere alanınızdaki uzmanlığınızı ispat etmiş olursunuz.

7. Uygun Gönderiler Yayınlayabilmek İçin Linkedin’in Trend İçerik Araçlarını Kullanın

Gönderi yayınlarken bu araçları kullanırsanız, LinkedIn sizin için size ve etrafınıza ait aktüellemeleri ve gönderileri tarayarak, ihtisas alanınızda diğer kullanıcıların alakasını çekebilecek konuları belirlemenizi sağlayacaktır.

8. Linkedın Gruplarına Aktif Olarak Katılın

Popülerlik ve güncelliklerine göre profesyonel gruplara emailiniz yoluyla katılabilirsiniz. Bu etkinlik, günde en fazla 5 ya da 10 dakikanızı alacaktır ve diğer azalarla iletişim ve paylaşım içinde olmanızı sağlayacaktır.

9. İnsan etkileşimi değerlerini güçlendirin

Sadece diğer kullanıcıların etkinlik ya da işlerine alaka göstermek için dahi olsa, ferdi iletiler atın ve ilişkilerinizi güçlendirin. Böylelikle daha uzun ve manalı insan ilişkileriniz olur.

10. Eyleme çağrı

Son olarak, profilinizi kısa ve konuya ilişkin bir eyleme (satın alma, bağlantıya geçme vs) çağrı ile bitirebilirsiniz. Yalnız burada dikkat faktörüz şart olan nokta, okuyucuları uzaklaştıracak satış odaklı ve optimize içeriklerden kaçınmak olacaktır.

Linkedin Giriş- Linkedin Login – Linkenid Kayıt: https://www.linkedin.com

 

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*