ALTCOİN BİTCOİN DİJİTAL PARA DÜNYADAN HABERLER Kredi Kartı İle Bitcoin KRİPTO PARA ÖDEME SİSTEMLERİ TEKNOLOJİ

Mastercard’dan kripto parada bende varım diyerek patent başvurusu yaptı

patent-eticaretgunlugu.com

Amerikan finans şirketi Mastercard kripto paraya bundan birkaç yıl evvel mesafeli yaklaşmaktaydı. Yapmış oldukları patent başvurusu ile bu alanda konum sahibi olmak istemekte olduklarını ortaya koymaktadır. Amerikan Patent ve Marka Ofisi’nin (USPTO) yayınladığı bilgilere göre yeni patent başvurusu Information Transaction Infrastructure ‘Bilgi İşlem Altyapısı’ başlığı altında gerçekleştirildi.
Edinilen bilgilere göre Mastercard’da kıdemli analist olarak çalışan Vladimir Goloshchuk, buluşu yapan tek kişi olarak listede yer aldı.

İki farklı cüzdan

Ayrıntılara değinecek olursak kullanıcılar kimliklerini doğrulayabilecek ve daha sonra açığa çıkarmak için seçtikleri adresleri kripto para adreslerine bağlayabilecek.
Sistem farklı kripto para birimlerine ait cüzdanlar arasında bir köprü kurulması isteniyor. Düzenlemenin ana prensibi, paylaşımlı cüzdan servisinde kullanıcının iki tür cüzdana sahip olması. Bunlardan birincisi blokckhain zincir üstünde herkes tarafından görülen cüzdan olacak ve işlemler burada doğrulanacak. Kullanıcı, herkes tarafından görülen cüzdanı kullanarak ortak hesap haricinde kripto para ödemesini buradan yapacak ve yine ödemeleri buradan alacak. Diğer yandan, geri iade problemine dikkat çekilebilir. Herkes tarafından görülen bir cüzdandan alınan ödeme, yine aynı cüzdana eş ödemeyle iade edilebilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yazar hakkında

kemalozgur

Ben yılların verdiği ticari geçmişini 3 yıldır e-ticarete taşıyan bir girişimciyim. Bundan böyle tecrübelerimi siz değerli okurlarımla paylaşacağım. E-Ticaret ile kalın...

Yorum yaz

*