SOSYAL MEDYA SÖZLÜK

Meetup Nedir? Meetup Nasıl Kullanılır?


Yetenekli olabilirsiniz, ancak aynı ürünü, işi vs talep eden kişileri talep dönemlerinde bir araya getirmek dünyanın en zor yanlarından biridir. Evet, gerçekten zor bir meslek olan bu toplantı ve organizasyon işleri Meetup bu zorluğu çocuk oyuncağına dönüştürüyor. Adından da anlaşılacağı üzere Meetup bir topluluğun kendince organizasyon kurduğu ve bu organizasyonu organize etmesine destekçi olan web sitesidir.

Meetup Nasıl Kullanılır?

Meetup üzerinden kullanıcılar ilgi alanları, yerleri, kariyerleri, zevkleri ve daha sayısız kritere göre gruplar oluşturmaktadır. Daha sonra bu gruplar içerisinde bir organizasyon ve bir faaliyet meydana getirilip, tüm bu satın alanların en basit şekilde bu etkinliklerden haberdar olması sağlanıyor. Böylece bireyler kendi zevklerine sahip olan bireyler ile istedikleri konuda görüşmek ve etkinlik düzenlemek için zahmetsizce bir arada toplanabiliyor.

Meetup’u bu kadar popüler duruma getiren en mühim özelliği Android ve iOS benzeri mobil işletim sistemleri için gerçekten kaliteli uygulamalar sunmuş olmasıdır. Meetup’ın mobil uygulamaları faaliyet konusunda mesajlaşma, yer bilgisi, faaliyet bilgisi bunun gibi tüm detayları satın alanların anında önüne getiriyor. Bu sayede Meetup ile renkli organizasyonlar meydana getirmek veya bu organizasyonlara katılmak çocuk işi olmaktadır. Meetup’un tek eksik olan niteliği Türkçe dil ayrıcalığı. Gene de Türkçe lisan özelliğinin eksikliğine rağmen ülkemizden epey bir çok internet kullanıcısı etkinlikler ve organizasyonlar için Meetup’ı kullanıyor.


Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*