HABERLER SÖZLÜK Youtube Girişimciliği

Mixlr Nedir ?


Mixlr, dünya çapında ses yayını yapmayı sağlayan geniş çaplı bir radyo sistemidir. Bu güne kadar, bu kadar detaylı olmasa da pek çok farklı ses kayıt sistemine tanık olmuşuzdur. Bu sistemler, içlerinde barındırdıkları radyo hostingler sayesinde, kayıttaki sesleri anlık olarak dinleyiciye aktarabilmektelerdir. Bu şekilde ücretsiz bir nimeti bulan yayıncılar da, dolayısıyla yayınlarını artık buradan yapmaktalar.

Mixlr alternatifi olarak, günümüzde pek çok farklı sistem geliştirildiğini fark etmişsinizdir. Ancak yine dikkat ettiyseniz bu sistemlerin hiçbirisi Mixlr, kadar tutulmadı. Çünkü Mixlr, rakiplerine göre çok daha kullanışlı ve şık bir tasarıma sahip. Kolay yönetilebilir olan Mixlr ile, sadece dakikalar içerisinde radyo yayınınızı başlatarak istediğiniz kitleye ulaşabilirsiniz. Ancak örneğin Youtube tarafından geliştirilen canlı yayın sistemini kullanabilmek için, ortalama olarak 90 MB boyutundaki ses kayıt programını indirmeniz gerekir.

Mixlr kullanabilmek için sadece Windows işletim sistemi kullanmanıza gerek yok. Buna ek olarak Android ve IOS işletim sistemlerine sahip cihazlarınız ile de canlı yayınlar yapabilir, dilerseniz başka kişilerin başlattığı yayınları dinleyerek onlara destek olabilirsiniz. Yani ne zaman ne yapacağınız tamamıyla size kalmış. Mixlr’ın herhangi bir ses düzeltme, ses filtreleme gibi ekstra özelliği yok. Sizin mikrofonunuzdan gelen sesleri direkt olarak yayınınıza paylaşır. Linkiniz üzerinden yayına gelen kişiler de, anlık olarak paylaşılan sesi dinleme imkanı bulur. Büyük çaplı yayıncılar için küçük olsa da, bu işe yeni başlamayı düşünen kişiler için gerçekten bulunmaz bir Hint kumaşı.


Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*