ALTCOİN BİTCOİN BLOCKCHAİN DİJİTAL GİRİŞİMCİLİK DÜNYADAN HABERLER

Nevada, Blockchain vergisini kaldıran ilk ABD eyaleti oldu

Nevada

Nevada; Amerika Birleşik Devletleri’nin 36. eyaletidir. Batı eyaletlerindendir.
Yüzölçümü: 286.289 kilometrekare.
Nüfusu – 2,850,000
Başlıca şehirleri: Carson City (merkez), Las Vegas, Reno, Sparks, North.

Nevada eyaletinin gelirinin ehemmiyetli bir bölümü Las Vegas gazinolarından geliyor. Ayrı olarak Gümüş diyarı olarakta bilinen Nevada şimdi de bitcoin’in süregelen ilerleyişini vergileri kaldırarak sağlamlaştırıyor.

30 Mart tarihinde Cumhuriyetçi senatör Ben Kieckhefer, blockchain işlemlerinin eyaletin Elektronik İşlemler Yasayı dahilinde savunmasını öngören yasa tasarısını Senatoya sundu.

Bitcoin işlemlerinde vergi alınmayacak

Kieckhefer’in Mart ayında önerdiği blockchain arkadaşı yasa tasarısını senato Nisan ayında onayladı. Mayıs ayında meclise giden yasa, değiştirilip onaylandıktan sonra tekrar farklıkları doğrulayan kurum olan senatoya gönderildi. Senatodan Vali Brian Sandoval’a gönderilen tasarı validen de onay aldı.

Domino tesiri

Bitcoin ülkeler ve şirketler için bir nevi domino tesiri yaratacağına neden oluyor. Nevada’daki yasanın hem Nevada’yı hem de blockchain camiasını ileri taşıyacağı kolayca söylenebilir. Eyalette yapılacak blockchain projeleri de blockchain’in imajına katkıda bulunabilir. Bitcoin’in legalliğini legal kılan bu farklıkla beraber Nevada, daha saydam ve iyi bir ekonomiye sahip olacağa benziyor.

Amerikan eyaletleri de ağır ağır bitcoin’i izliyor. Yola sıfırdan başlayan bitcoin artık dünyayı şekillendiriyor ve geleceğin ekonomisine doğrultu veriyor. Eskinin aksine artık dünya bitcoin’e ayak uyduruyor ve bizi kripto paraların merkezinde olduğu bir finansal gelecek bekliyor.

Kaynak: Cointelegraph

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yazar hakkında

kemalozgur

Ben yılların verdiği ticari geçmişini 3 yıldır e-ticarete taşıyan bir girişimciyim. Bundan böyle tecrübelerimi siz değerli okurlarımla paylaşacağım. E-Ticaret ile kalın...

Yorum yaz

*