DİJİTAL GİRİŞİMCİLİK ETİCARET ETİCARET ALTYAPI HABERLER TÜRKİYE

Online pazar yerleri için altyapı sağlayan Marketinf 1.9 milyon TL yatırım aldı

marketingf-eticaretgunlugu.com

Bir e-ticaret sitesi kurmak arzu edenler için piyasada çok sayıda altyapı sağlayıcısı mevcut. Online pazar noktası özelinde akla ilk gelen isimlerden birisi olmayı amaçlayan yeni bir atılım Marketinf, ülkemiz dışında sunduğu Marketplace Software as a Service’i için String Ventures ve ıncubout SL’den 1.9 milyon TL değerlemeyle 230 bin TL yatırım aldı.

Marketinf, her ikisi de Boğaziçi üniversitesi mezunu; Metrekare.com’un ilk geliştiricilerinden Demircan çelebi ve Intel’de yazılım mühendisi olarak çalışan Barış Palaska‘nın müşterek girişimi olarak ortaya çıkmıştır. Yedi aylık bir geliştirme sürecinden sonra Ocak 2016’da faaliyete başlayan Marketinf, bugüne kadar, Türkiye ve İspanya’da toplam sekiz e-pazar yerinin hayata geçirilmesini sağladı.

Boğaziçi üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nde konumlanan Marketinf, küresel pazarda sürat ve fiyat açısından sunduğu avantajlarla rekabette kendine yer bulmayı amaçlıyor. Marketinf, bu açılardan açık kaynak kodlu pazar noktası platformu Sharetribe ve SaaS tabanlı Mirakl gibi popüler servislerin arasında bir segmenti hedefliyor. Online pazar yeri altyapısı servisiyle öne çıkan Marketinf, rakiplerinden projeleri hızlıca hayata geçirirken özelleştirme ihtiyaçlarına cevap verebilmesiyle ayrışmak istiyor. Marketinf, ürünler, servisler, dijital varlıklar için pazar yeri yada online seri ilan servisi açmak isteyen tüm girişimcilere özel çözümler sunabiliyor. Bu yatırım, sağlanan altyapı karşılığında aldığı kurulum ve aylık bedel ücretleri ile gelir yaratıyor.

Ödeme altyapısı için Türkiye’de iyzico, yurtdışında ise Stripe ile entegrasyon sunan Marketinf, online pazar noktası ve listeleme servislerinin son dönemde yine yükselişi düşünüldüğünde, hızlı gelişme potansiyeliyle dikkat çekiyor. Servisin aldığı yatırım desteği, bu süreci destekleyecek.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*