HABERLER ÖDEME SİSTEMLERİ TÜRKİYE

PayU BDDK’dan ödeme kuruluşu lisansı aldı !

PayU ile ilgili görsel sonucu
2011 yılından bu güne kadar sürdürdüğü faaliyetlerle 5 binden çok aktif aza iş yerine tahsilat kolaylığı sunan PayU Türkiye BDDK’dan ödeme Kuruluşu Lisansı Aldı. PayU memleketimiz ödeme kuruluşu lisansı ile yurdumuzdaki online ödeme altyapısını geliştirecek ve e-ticaret ile online alışverişin global rekabet gücünü artıracak.

2011 yılından buyana sürdürdüğü faaliyetlerle 5 binden fazla aktif aza iş yerine tahsilat kolaylığı sunan PayU ülkemiz BDDK’dan ödeme Kuruluşu Lisansı Aldı. PayU ödeme kuruluşu lisansı ile memleketimizdeki online ödeme altyapısını geliştirecek ve e-ticaret ile online alışverişin global rekabet gücünü artıracak.

E-ticarete büyük katkı

6493 sayılı “ödeme ve menkul değer Mutabakat Sistemleri, ödeme Hizmetleri ve Elektronik nakit Kuruluşları Kanunu”, ödeme altyapısı sunan ve e-ticaret sahasında ödeme meselesinde aracılık oluşturan kuruluşların belirli şartları yerine getirerek BDDK’dan ilgili lisansı almasını gerekli kılıyor.

Bu lisansı almak için bütün kriterleri yerine getiren PayU türkiye, BDDK’dan verilen onay ile lisanslı ödeme kuruluşu unvanının sahibi oldu. PayU ülkemiz CEO’su Y. Emre Güzer konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi:

“Türkiye’nin ilk PSP’si şekilde 5 sene öncelikle çıktığımız yolculukta en büyük önceliğimiz yurdumuzda elektronik ticareti ve online ödeme sistemlerini birçok konu ile ilgili daha iyi olduğumuzu düşündüğümüz ABD ve Avrupa ile boy ölçüşebilir seviyelere getirmekti. Bu bağlamda bütün iş ortaklarımız ile birlikte sıfırdan oluşturduğumuz ekosistemde, sayıları elliyi bulan ödeme kuruluşlarının lisanslanması ve yeterliliklerini ispat edebilmeleri çok fazla önemli bir hal aldı.”

“Birkaç yıldır Bankacılık ve Denetleme Kurulu ile beraber üzerinde çalıştığımız lisansın kanunlaştırılması ve büyük bir özenle kuruluşların gene BDDK sebebi ile lisanslanmaya başlanması Türkiye’de finansal teknoloji girişimlerinin önünü açacak. Böylece finansal okuryazarlığın hızla artmasına aracılık edecek ve kayıt dışı ekonomiyi azaltmanın yanı dizi ihracatı artıracak.”

Emre GÜZER-eticaretgunlugu

PayU Türkiye CEO’su Emre GÜZER hedeflerini şöyle aktardır;

Emre Güzer, birincil önceliklerinin tüketici ihtiyaçlarını iş ortaklarının desteğini alarak teknoloji ile yine şekillendirip işyerlerine ve müşterilerine yeni servisler sunmak ve ekosisteme yenilikler eklemek olduğunu belirtti. Güzer sözlerine şöyle devam etti:

“Basit bir Sanal POS altyapısından öte, işletmelerin tüm ödeme ihtiyaçlarını eksiksiz karşılamaya yönelik birçok ödeme aracını senkronize bir şekilde ekosisteme kazandırmaya devam ederiz. Geçtiğimiz devirde sunduğumuz gerçek zamanlı havale çözümünü ve mobil POS uygulamasının yanı dizi finansal servislere erişim olanaksız müşterilerin online ödeme yapabilmesini sağlayacak bir ödeme servisi de sunacağız. Yakın sürede kapıda ödemelerde yaşanan aksaklıkları da gidereceğiz.”

“Amacımız şu an sayıları 4 milyonu aşan ve internetten sıkça alışveriş yapan kişi sayısını on milyona taşıyacak planlar geliştirmek. Türkiye’de e-ticaret sektörünün kalkınmasına yönelik çeşitli adımlar atıyoruz. ayrıcalıklı ödeme araçları sunmanın yanı dizi Türkiye’deki PayU aza işyerlerinin, ayrıcalıklı global ödeme kuruluşlarıyla işbirliği sağlayarak onlarca değişik ülkeye satış yapabilmesinin önünü açtık. Böylece memleketimiz ekonomisine de itici kuvvet sağlamayı umuyoruz.”

PayU Türkiye’ninbundan böyle çok daha güçlü bir şekilde yoluna devam edeceğini belirten Y. Emre Güzer, e-ticaret ekosisteminin büyütecek adımlar atmayı sürdüreceklerini belirtti.

İlginizi çekebilecek yazılar !

Payu Nedir? Avantajları Nelerdir?

Paratika e-ödeme sistemleri alternatifi olmak istiyor !

Paynet ödeme hizmetleri tekrardan yetkiyi aldı

Omni-Channel Ödemeler Dönemi

Alternatif Ödeme Sistemi Paykasa Kart Nedir?

Yeni Yerli Ödeme Sistemi : HepsiPay

Mobil Ödeme Sistemleri

Havale / EFT / Kapıda Ödeme Sistemleri

BDDK lisanslı ilk operatör markası Paycell oldu !

BTCTurk, TL para yatırma işlemini sonlandırdı !

 

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*