HABERLER OYUN TEKNOLOJİ

Pokémon GO Oyununu Oynarken Faydalı Bilgiler

Pokémon GO`da ihtiyaç duyabileceğiniz  faydalı ayrıntıları sizler için derledik.

1-) PokeStoplar sık olarak yenilenir

Gerçek yaşamda nerede olursanız olun yakınlarda bir pokéstop göreceksinizdir. Bunlar mavi renkte ve etkileşime girdikten sonra mor renge dönüşmektedir.

Her 5 dakikada bir yine mavi renge dönüşecek ve yine malzemeleri toplayabilir bir duruma geleceksiniz (zaman değişebilir). Bu sizin poketoplarını çok fazla kolay biriktirebilmenize yardımcı olur ve 50 deneyim puanı kazanırsınız. eğer yaşadığınız yerin yakınlarda pokestop olmadan depolamak için harika bir yöntem!

2-) Pokemonları Candy için Transfer Edin.

Birbirinin aynı pokemonları yakalamanın önemi onları transfer ederek candy eşyasını almanızdır. Bu eşya evrimleştirme ve güçlendirme için önemlidir.

3-) Karekter Seviyeniz çok önemlidir.

Pokemon yakalamanın en ciddi sırlarından biri de daha önceden hiç gitmediğiniz yerlere gidip yeni yerler keşfetmek ve oranın doğasına uygun pokemonları bulmaktan geçiyor olabilir. Ama önemli etmenlerden biride karakterinizin seviyesidir ne kadar yüksek olursa önünüze o kadar az pokemon ve daha fazla “CP” durumundaki pokemonlar çıkacaktır. Pokemon yakalama sırasında yeşil halka daha kolay yakalabinir sarı halka orta seviyede turuncu daha zor al ise aralarından en zor olanı poketopu attığınızda kaçması daha yüksek ihtimal anlamına gelmektedir.

4-) GYM’yi savunmalısınız

GYM lideri olmanıza gerek olmadan kendi takım arkadaşlarınızın salonunu savunmasına yardımcı olarak eşya kazanmanız mümkün. Oyundaki en önemli etmenlerden biri olabildiğince eşya toplamanız olacaktır. Bunlar sizin işinize yarayacaktır. Her 20 saatte bir savunduğunuz GYM yanına giderek eşyalarınızı almayı unutmayın.

5-) Pokemon Yumurtaları

Telefonunuz adım sayarınızı kullanarak kaç km yol yaptığınızı ve kaç adım attığınızı bilir. Yumurta çatlatmak için bir nevi kulukça gören eşyayı alıp içine koymanız gerekmektedir.  2,5,10 km (yumurtaların cinsine göre değişmektedir.) yol katederek yumurtanın içinden pokemon çıkartmanız mümkün. Araba ile yolculuk yapmanız bir işe yaramayacaktır.

6-) Şarj Bilgisi

Oyun çok aşırı oynadığınız zaman şarjınızın sınırlarını zorluyor olabilmekte ayarlardan “Batter Saver” modunu aktif etmeyi deneyin.

7-) Iskalanan Poketoplar

Pokemon yakalamaya çalıştığınızda diğerlerinden daha kuvvetli bir pokemon önünüze çıktığı vakit poketopları zarar olabilmektedir. Poketopunu attığınız süre poketopu yakındaki yere düşerse ona tıklayıp alma ihtimaliniz olabilmektedir.

8- ) Savaşlar Hakkında

Harpler anlık saldırılar üzerine kuruludur parmağınızı sağa sola sürdürerek karşıdaki pokemonun saldırılarını engellemeniz mümkün. Parmağınızı uzun bastığınızda daha güçlü bir saldırı kısa bastığınızda da daha az vuran bir saldırı gerçekleştirirsiniz. kuvvetli hücum yapabilmek için o saldırının dolması gerekebilir bu hücum her zaman kullanılmamaktadır. O saldırının charge kısmının dolması için daha az vuran saldırınızı bir kaç kez kullanmanız gerekmektedir.

İlginizi çekebilecek yazılar

Pokemon Go Android ve iOS Uygulamaları Güncellendi

Pokemon Go Ücretli mi? Virus Var mı? Batarya Tasarrufu Çözümleri Nelerdir?

Pokémon GO Yakala Onu! Hakkında

Pokemon GO Oyunu Nasıl indirilir?

Pokémon Go’dan ilk güncelleme geldi

Goldenmines Oyunu İle Para Kazanma

Bilgisayar Oyunları Nedir? Etkileri Nelerdir?

Kırılmaz Oyuncak Silah : Nerf

Sanal Ortamın Online Oyunu : Sanalika

Oyunlara Ne Kadar Para Harcıyoruz ?

Oyuncak Satan Siteler

 

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*