DÜNYADAN HABERLER TEKNOLOJİ

Powerbank Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

Öncelikle Powerbank, bildiğiniz gibi içerisinde belirli bir miktarda enerji taşıyan cihazlara verilen isim. Yaklaşık 5 yıl öncesinde bile “imkansız” dediğimiz ve neredeyse hiçbir firmanın geliştiremeyeceği bu ürünü, bugün yan sanayi firmalar dahi seri şekilde üretebiliyor. Bildiğiniz gibi piyasada renk renk, çeşit çeşit powerbank bulunmakta. Haliyle kişiler de seçim yaparken oldukça zorlanıyor. Şunu da bilmelisiniz ki powerbank’ın rengi ve depolama kapasitesinden daha önemli şeyler de var. Buyrun bu yazımızı okuyarak gerekli bilgileri edinin.

Bildiğiniz gibi bu cihazlar, depolama kapasitelerine göre ayrılıyor. Örneğin bir powerbank, maximum 1800 mAh şarj edebiliyorsa, bu cihazın üzerinde bu durum ile ilgili bilgilendirici mutlaka bir yazı görebilirsiniz. Satın alan kişiler için, depolama kapasitesi de oldukça büyük bir faktör. Aslına bakılacak olursa, söylendiği gibi bu cihazlardaki en önemli olay da burası. Ancak çeşitli firmalar, bu konuda hileye kaçarak kullanıcılara belirttiklere kapasite imkanını sunmuyorlar. Öyle ki bu durum sadece 1-2 firmaya has bir durum değil. Neredeyse piyasada powerbank hizmeti sağlayan firmaların %80’i bu tür bir sahtekarlık ile çok daha fazla satış yapmayı hedefliyor.

Bu şekilde yanlış bilgi veren cihazları bulmak sadece yarım saatinizi alacaktır. Öncelikle hizmeti veren firmayı araştırın ve diğer hizmetlerindeki kaliteleri de görün. Ayrıca aynı firmanın hizmetini kullanan kullanıcıların görüşleri de oldukça önemlidir. Dolayısıyla bu model ile ilgili yapılan yorumları da okuyun. Eğer ki bunlara zaman ayıramayacaksanız ve işinizi garantiye almak istiyorsanız, TP-Link, Samsung gibi bilinen markalardan vazgeçmemelisiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*