ETİCARET Reklam SÖZLÜK

PPC Reklam Sistemi Nedir ?


Herkese selamlar. Öncelikle bildiğiniz gibi çok sayıda farklı reklam çeşidi bulunmakta. Bu reklam çeşitlerinin en büyük farkı ise kesinlikle işleyişleri. Bu yazımızda da, sizlere PPC reklam sistemlerini ve bu sistemlerden nasıl gelir elde edebileceğinizi anlatacağız. Öncelikle şunu da unutmamalısınız ki bu yazımızda sizlere verilen ücretler, firmadan firmaya göre değişebilmektedir.

PPC reklam türü, ingilizce “Pay per Click” yani tıklama başına anlamına gelmektedir. Buradan da anlaşılacağı üzere, reklamlarınıza gelen tıklama sayısı kadar ücret kazanabileceksiniz. Birçok website sahibi, sitelerinde genellikle PPC reklam türlerini bulundurmayı tercih ederler. Çünkü bu reklam türleri hem çok daha fazla kazandırır, hem de site içerisinde gezinti yapan ziyaretçileri rahatsız etmez. PPC hizmeti veren birçok reklam firması vardır. Bu reklam firmalarının şüphesiz en kalitelisi ve en iyi fiyatlandırma tablosuna sahip olanı “Google Adsense”dir. Google Adsense, tamamıyla Google altyapısı ile gelişen ve diğer hiçbir firma ile alakası olmayan bir reklam platformudur. Siteniz için adsense onayı alarak, PPC reklam türlerinizi erkenden yayınlamaya başlayabilirsiniz.

Tabii ki de PPC hizmeti sağlayan tek kuruluş Adsense değil. Site yöneticileri tarafından oldukça sık olarak tercih edilen bir diğer reklam platformu da PopAds’tır. PopAds, her ne kadar ödemeleri zamanında yapsa da Adsense’nin %1’i kadar dahi bir ücret kazandıramamakta. Bu yüzden genellikle Adsense onayı alamayan, yine de sitesinden gelir elde etmek isteyen kişiler PopAds reklamlarını tercih eder.


Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*