ETİCARET ALTYAPI ETİCARET SEO SOSYAL MEDYA SÖZLÜK

QR kod nedir? Hızlı Yanıt Nedir?

qr kod ile ilgili görsel sonucu

QR kod “Quick Response” kelimelerinin kafa harflerinden oluşuyor, Türkçe’de ise “hızlı yanıt” demektir. QR kod metni ile hızlı bir biçimde bir metin, web sitesi veya video linki gibi herhangi bir veriye ulaşılabiliyor. Bir Japon yazılım firmasının geliştirdiği QR kod ile 2 boyutlu bir b
arkod oluşturuluyor. Oluşturulan bu barkodu QR kod okuyucu yazılım yardımı ile cep telefonlarıyla kodu okutarak bir web sitesi ve ya ürüne anında ulaşabilirsiniz. QR kodlarının başka barkod türlerine göre tercih edilme sebepleri ise; dillerin bütün sayı ve harflerine sahip olması, öteki barkod türlerine göre çok fazla daha küçük boyuta sahip olması, daha hızlı okunabilmesi için her yönden taranma niteliğine sahip olması ve kirlenme, aşınma bu gibi mümkün hallerde bile okunabilir olmasıdır.

QR kod nerelerde kullanılır?

→İş kartvizitlerinin üzerine basarak, işyerinizin web sitesine veya istenilen ürüne yönlendirilebilir.
→Belirli şahıs ya da gruplara mail göndermeyi kolaylaştırmak için QR kod oluşturulabilir.
→İstediğiniz birşeyin üzerine QR kod bastırarak web sitesiniz reklamını yapabilirsiniz.
ürün kataloglarının arasında ilgili ürünün yanına QR kodu basılarak ürünle ilgili detayların ve ya kampanyaların olduğu adrese yönlendirilebilir.
→Restaurant ve kafelerde Wi-fi şifrelerini QR kod oluşturarak müşterilerin bu kodu okutup doğrudan bağlanması sağlanabilir.
Tüm bu verdiğim örnekleri hayal gücünüzü kullanarak çoğaltabiilirsiniz. QR kodu oluşturma siteleri yardımıyla bir metin, resim ya da web adresi için Qr kod oluşturabilirsiniz. Bu kodu internet sitenize veya Blog’unuza ekleyebilirsiniz.

QR kod nasıl taratılır?

Cep telefonlarına QR kod taratma programları yüklemeniz gerekiyor. Bundan böyle tüm cep telefonu işletim sistemleri QR kod taratma programlarını ücretsiz olarak sunuyor.
.

qr kod ile ilgili görsel sonucu

 

İlginizi çekebilecek yazılar !

Teknoloji Nedir? Fayda ve Zararları Nelerdir?

Siz De Kodlamayı PHP İle Başlayın !

Kolay Yoldan Kod Yazma Programları

Stok Kodu Nedir?

Kaynak Kodu Nedir?

Bölüm Kodu Nedir?

Tripod Nedir, Kullanımı İçin Öneriler?

Yazılımcı mı? Donanımcı mı? Olmalı

Bilgisayar seçerken ne yapmalı?

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*