ETİCARET PAZARLAMA Reklam

Reklam Firmaları Neden Kazandırıyor ?

Birçok internet sitesi sahibi, reklam firmalarının kendilerine neden ücret ödediklerini düşünüyor ve bunu hiçbir mantığa sığdıramıyor. Hiçbir çıkarı ve geliri yokmuş gibi görünen bu reklam firmaları, tabii ki çeşitli gelirler elde ediyorlar ki site sahiplerine de para kazandırıyorlar. Reklam firmalarının sistem işleyişini merak eden arkadaşlar için bu konu gerçekten oldukça yararlı bir kaynak olacaktır.

 

Öncelikle şu konuda hem fikir olmalıyız ki, dünyadaki hiçbir sistem, gelir elde etmeden birilerine gelir kazandırmaz. Bu durum, reklam firmaları için de kesinlikle aynıdır. Tamamıyla beleş para gibi görünen reklam tıklama ve görüntülenme ücretleri için, firmanın da oldukça iyi miktarda bir geliri var ki bu geliri partnerlerine sunuyor. Öncelikle bu firmalar, sektörde derin bir araştırma yaparak reklam ihtiyacı duyan kurum ve şirketleri tespit ediyor. Daha sonra bu kurumlar ile toplantı gerçekleştirerek reklam başına verecekleri ücreti öğreniyor. Emin olun ki bu ücret, firmanın size ödediği ücretten çok daha fazla. E haliyle firmadan alınan paranın büyük bir kısmı da cebe atılıyor.

 

Genellikle büyük firmalar, internet ortamında daha da fenomen olabilmek için bu tür reklamları önemsiyor. Bu yüzden bu reklam firmaları, onlar için de birinci planda. Reklamlarının görüntülenmesi için belirli bir ödeme yapan firmalar, reklam kodlarını partner sitelere yani sizin sitelerinize yerleştirme hakkı sağlıyor. Kendileri tarafından hazırlanan banner reklamları da sitenize ekleyerek ziyaretçilerinizin buralara tıklamasını sağlıyor. Haliyle bu durumda hem reklam firması, hem site sahibi hem de büyük firma işten memnuniyet duyuyor. Site sahiplerinin aklına “Bu büyük firmalar ile biz de görüşebilir miyiz ?” sorusu gelmiş olabilir. Genellikle bu firmalar, çok sayıda reklama gerek duyarlar ve genellikle bu sayı da tek siteden çıkmaz. Bu yüzden sizin yapabileceğiniz en kazançlı iş, en yüksek ödemeyi yapan platform ile çalışmaktır.

Yorum yaz

*