ETİCARET Reklam

Reklam Türleri Nelerdir ?


Reklamlar, internet sitelerinin ayakta kalmasını sağlayan en önemli unsurlardır. Reklam vermek isteyen kişiler ile reklam yayını yapmak isteyen kişileri bir araya getiren bu reklam firmaları, gerçekten de yaptıklarının çok daha fazlasında bir ücret talep etmekte, hatta aldıkları ücret size verdikleri ücreti aşmaktadır. Bu yüzden reklam firmalarıyla anlaşmadan önce direkt olarak reklam vermek isteyen kişiler ile iletişime geçmeyi deneyin. Eğer bu konuda başarılı bir reklam vermek isteyen kişiyi bulamazsanız, son çare olarak bu tür bir reklam firması ile çalışmaya başlayabilirsiniz.

Günümüzde birçok haber sitesinden bloglara kadar her türlü internet sitesine giriş yaptığınızda rahatlıkla minimum 1 veya 2 adet reklam alanı görebilirsiniz. Haliyle bu kadar yaygın olarak kullanılan reklamlar da kendi içlerinde çeşitli modellere ayrılıyor. Genellikle birçok yayıncı, banner türü yani sabit reklamları tercih etmektedir. Reklam firmasının belirlediği politikaya göre bu reklamlardan tıklama başına veya gösterim başına ücret alabilirsiniz. Firmanın sağlayacağı esneklik ile birlikte aynı anda iki reklam türünü de aktif bir şekilde kullanabilirsiniz.

Diğer bir reklam türü de Pop-Up. Bu reklam türleri, genellikle hiç sevilmemekle birlikte yasal olmayan içeriklere sahip internet sitelerinde yaygın olarak kullanılır. Ayrıca son yıllarda yaygınlaşan bir diğer reklam türü de Intersital reklam. Bu reklamlar, site açılınca direkt olarak anasayfada kullanıcıya gösterilen reklamlara verilen isimdir. Bu reklam türleri, diğerlerine göre daha çok para vermekte. Siz de kendinize ve internet sitenize en uygun reklam türünü tercih ederek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.


 

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*