GİRİSİMCİLİK HABERLER

Sanal Ortamın Online Oyunu : Sanalika


Sanalika, Oyun Stüdyosu tarafından kurulan ve kurulum işlemleri tamamıyla yerli bir ekip tarafından tamamlanan ilk online oyunlardan birisidir. Bu güne kadar ülkemizdeki girişimci kişiler tarafından piyasaya sürülen birçok online veya offline türlü oyun gördük. Şüphesiz online ortamdaki en iyi oyunlardan birisi de Sanalika. Sanalika’nın açılış tarihi 2008 yılına dayanıyor ancak tabii ki de bu oyun için en az 2-3 yıllık bir çalışma sürecinin olduğunu söylemek de kesinlikle mümkün. Büyük çaplı çalışmaların ardından da bu güzel oyun, oyunseverler ile buluşturulmuş.

Genellikle internet ortamında indirme gerektirmeden oynanabilen oyunlar, oyuncular tarafından daha çok tutuluyor. Çünkü uzun süreli indirme ve kurulum işlemlerinden kimse hoşlanmamakta. Ayrıca internet ortamındaki oyun da gayet başarılıysa gerçekten bu sektörde oldukça iyi iş yapabilir. Oyun Stüdyosu da, 2008 yılında bu tür eğlenceye dayalı bir oyunun olmadığını farketmiş ve çalışmalarını online oyun sektörüne doğru yönlendirmiş. Ayrıca PetePet isimli bir oyunun da çalışmalarını sürdüren Oyun Stüdyosu, bu oyunu da kısa bir süre içerisinde piyasaya sürmek istiyor.

Oyun, tamamıyla arkadaşlık ve eğlence üzerine kurulmuş. Oyunda siz de kendinize ait bir karakter ile başlıyorsunuz. Daha sonra çeşitli görevler yaparak veya gerçek ödeme ile sanil ve diamond kazanıp karakterinize giysi ve eşyalar alıyorsunuz. Oyun, bu şekilde gelişen bir oyun. Gerçekten yerli üretimler arasındaki en başarılı oyunlardan birisi olduğunu söyleyebiliriz. Oyun Stüdyosu’na diğer tarihlerdeki yeni projelerinde de başarılar diliyoruz.


Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*