ETİCARET ETİCARET SEO

SEO Hostingler ile Gelirlerinizi Arttırın !


SEO, Search Engine Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir. İsminden de anlaşılacağı üzere arama motorlarında daha üst sıralarda yer alabilmek için yapılan site içi veya site dışı çalışmaların geneline verilen isimdir. Bugün sektöründe başarılı olan birçok E-Ticaret sisteminin ve diğer internet sitelerinin SEO çalışmaları ile buralara geldiğini söyleyebiliriz. Bu yazımızı okuduktan sonra da, SEO adı verilen bu işlem bütünün sadece kodlar ve reklam çalışmaları ile yapılmayacağını anlamış olacaksınız.

SEO Hostingler, genel olarak sadece yükselmeyi hedef alan hostinglerin bir arada tutulduğu sunuculara verilen isimdir. Bu hostingler, tamamıyla yükselme amacı taşıdığı için sitelerindeki kod yapısı ve diğer çeşitli SEO etkenleri de gayet üst düzeyde tutulmuştur. Örneğin siz sitenizin daha yüksek sıralarda olması için SEO Hosting’e geçiş yaparsınız. Bundan sonra hiçbir çalışma yapmasanız dahi siteniz arama motorlarında yükselecektir.

SEO Hosting, zaman zaman gerçekten çok yanlış anlaşılıyor. “Nasıl olsa SEO Hosting aldım, bundan sonra SEO çalışmalarına bütçe ayırmama gerek yok” diye düşünen kişiler kesinlikle yanılıyor. Çünkü SEO sunucularında bulunan diğer internet sitesi sahipleri de aynı şekilde düşünürse SEO Hosting yapısı ortadan kalkacaktır. Yani SEO Hosting, sadece bir dayanışmayı ifade eder. Ayrıca zaman zaman görüldüğü gibi sunucu sahibi, yeterli SEO kriterlerine uymayan internet sitelerinin hostinglerini silebilir. Siz de bu durumlardan biri ile karşılaşmamak için SEO Hosting aldıktan sonra SEO çalışmalarınızı arttırmalısınız.

 

İlginizi çekebilecek yazılar!

Türkiye’de SEO’nun Gelişimi

Google Plus (+)’un Sosyal Seo’ya Etkileri

YouTube SEO Nedir?

SEO’yu Etkileyen Önemli Faktörler

Başlıkların SEO’ya Etkisi Nedir ?

Başarılı SEO Uzmanını Anlayabilmek İçin Sorulması Gereken Sorular?

En İyi WordPress SEO Eklentisi

Belirlediğiniz Kelimelerde SEO Çalışması Yapın

Seo (Arama Motoru Optimizasyonu) Nasıl Yapılır?

Seo (Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir? Ne İşe Yarar?

SEO Ne Değildir?

E-Ticaret’te Seo’ya Uygun Tasarımın Önemi

Webtures’in Kurucusu Kaan Gülten ile E-ticaret ve Seo Üzerine Bir Röportaj

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*