ETİCARET

Sepet Tutarı Yükseltmenin 4 Yolu


Her girişimci e-ticaret sitesinden maksimum kazancı elde etmek isteyecektir. Peki daha fazla kazanmak istemez misiniz? Sitenizin ziyaretçilerinin toplam sepet meblağlarını yükselttiğinizde, doğal olarak satışlarınızı da artırmış olursunuz. Tüketicilerin daha fazla alışveriş yapmaları için belli metotlar uygulamanız zorunluluktur. E-ticaret sitenizde bu metotları uygulamanız, tüketicilerin satın alma kararlarını etkiler. Peki sepet meblağını yükseltmenin püf noktaları nelerdir?

Tavsiye yorumları:

– Ürün tavsiyeleri her zaman avantaj sağlar. Müşteriler bir ürün incelerken o ürünle alakalı bitirici değişik ürünleri veyahut en çok satan popüler ürünleri tavsiye faktörüz onların algılarında pozitif tesirde bulunur. Bu sayede ilgilendiği ürünü satın almak isteyen müşteriler, o ürünün aksesuarlarını veyahut diğer cazip ürünleri de satın alabilir. Bu da dolayısıyla satışlarınızı katlar.

Kargo Ücretleri

– Online alışverişlerde tüketicilerin en tedirgin olduğu konulardan biri de kargoya ödeyecekleri ekstra fiyatlandırmadır. Eğer sepet ortalamaları yükselsin istiyorsanız, belli bir meblağın üzerindeki alışverişlere ücretsiz kargo olanağı sunabilirsiniz. Bu avantaj hem müşterilerinizi satın almaya teşvik eder hem de tek seferde daha fazla alışveriş yapmaları için onları motive eder. Çünkü fiyatsız ifadesi bile psikolojide avantaj hissiyatı yaratır. Fiyatsız kargo taktiğini değerlendirerek sepet meblağını artırabilir ve e-ticaretinizden daha parlak kazançlar ele geçirebilirsiniz.

Sitenin Görüntüsü

– Sitenizin arayüzüne önem vermelisiniz. Müşterileriniz yolu hızlıca bulurlarsa sepetlerini de daha kolay biçimde doldurabilirler. Site navigasyonu bu manada ehemmiyetlidir. Ayrı olarak sade lakin şık bir tasarım işinizi kolaylaştıracaktır. Zira hedef kitleniz belli olsa dahi, kolaylık olarak herkese aynı anda hitap edebilmeniz gerekir. Bu yol sepet meblağını yükseltmenin en görsel ağırlıklı yoludur.

 

 
Kullanıcı Yorumları ve Ürün Puanlama

 
– Müşteri kitlenizin ürünlerle alakalı bıraktığı izler, sitenizi ziyaret edenlerin satın alma kararlarını etkileyecek etkenlerin başında gelir. Bir ürünü önceden kullanmış kişilerin düşüncelerini okumak her zaman olumlu tesir yaratır. Bu ürüne verilen puanları görmek de tüketicilerin ürüne olan yaklaşımını hızlı biçimde değiştirebilir. Tam da bu sebeple siteniz üzerinde kullanıcı yorumlarına ve ürün puanlarına yer vermelisiniz. Bu yöntem ortalama sepet meblağınızın artmasında yarar sağlayacaktır.


Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*