HABERLER TEKNOLOJİ

Şifrelerinizi Unutmak Artık Tarih Olacak !


Her gün yüzlerce farklı internet sitesine, kişisel giriş bilgilerimiz ile giriş yapıyoruz. Dolayısıyla A’dan Z’ye tüm kişisel bilgilerimiz, bu firmaların elinde oluyor. Şifremizi unuttuğumuz zaman da bu platformlara istesek de istemesek de giriş yapamıyoruz. Dolayısıyla ya yeni üyelik açarak ya da farklı yöntemler ile giriş imkanımız kalıyor. Bu yazımızı okuduktan sonra, tekrardan bu tür bir şifre unutma olayı ile karşı karşıya kalmayacaksınız.

Birçok farklı internet sitesi, bu konuda kullanıcılara hizmet verir nitelikte. Ancak bu tür internet sitelerine her zaman girip çıkmak da kişiyi oldukça sıkabilir. Bu yüzden, sizin için daha hızlı olan bir yöntemi sizlere anlatmaya karar verdik. Öncelikle her bilgisayar, bir adet TXT formatlı dosyayı okumayı desteklemekte. Siz de kendinize yepyeni bir TXT not defteri dosyası açmalısınız. Daha sonra da yapılması gerekenler basit. Örneğin Facebook’a kayıt oldunuz. Buraya Facebook adında bir satır açıp mail:şifre veya Mail     Şifre gibi çeşitli veri giriş yöntemleri ile giriş bilgilerinizi giriyorsunuz. Daha sonra da girişte yaşanılan herhangi bir problemde de bu TXT dosyasını açarak şifrenizi daha kolay bir şekilde hatırlayabiliyorsunuz.

Bu konuda önemli olan nokta şudur ki bu TXT dosyası sizin için oldukça hayati bir önem taşıyacak. Belki PayPal, belki diğer banka hesaplarınızın giriş bilgileri bu dosyada olacağı için bu dosyayı kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşmamalısınız.


Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*