ETİCARET HABERLER MOBİL TİCARET

Sitenizin Mobil Uygulamasını Oluşturun

Genellikle sitelere gelen gelirlerin büyük bir kısmı, mobil üzerinden gelen ziyaretçilerden elde edilmektedir. Bu yüzden sitenin masaüstü durumundan ziyade, mobil durumu ziyaretçiler ve geliriniz açısından çok daha önemli olacaktır. Genellikle kişiler, daha fazla ziyaretçi ve gelir elde etmek için mobil uygulama hazırlatma yoluna gitmektelerdir. Ancak bir mobil uygulama, nereden baksanız en kötü 500 Tl’den başlıyor. Bu yazımızda, sizlere ücretsiz mobil uygulama yapmayı anlattık.

İlk olarak bu konuda bahsettiğimiz uygulama yapılışı, Appsgeyser isimli bir motor tarafından hazırlanıyor. Ayrıca uygulama kendi sunucunuzda değil de Appsgeyser sunucularında barındığı için hiçbir şekilde database veya root bilgileri tutamıyorsunuz. Dolayısıyla uygulamada tam anlamıyla bir yetkiye sahip olmanız imkansız. Buna rağmen basit internet siteleri için oldukça birebir uygulamalar oluşturduğunu söylemek mümkün.

İlk olarak Bu adrese girmeniz gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra ne için uygulama yapacağınızı sormakta. Website seçeneğini seçerek devam ediyorsunuz. Daha sonra sizden website url isteyecektir. Hangi site için uygulama yapmak istiyorsanız, buraya o uygulamanın internet adresini http://siteadresi.com şeklinde gireceksiniz. Daha sonra APP Name bölümüne de uygulamanızın ismini gireceksiniz. Açıklama bölümü pek önemli değildir. Buraya adınızı soyadınızı veya sitenizin hakkında bölümünü olduğu gibi girebilirsiniz. Son olarak sizden bir icon isteyecektir. Buraya mümkünse kendi iconunuzu yükleyin. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra “Create” butonuna tıklayarak uygulamanızı oluşturuyorsunuz. Bu aşamadan sonra size bir QR Code ve link verecektir. Bu iki seçenek arasından istediğiniz biri ile uygulamanızı cep telefonunuza indirebilirsiniz.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*