BLOGCULUK GİRİSİMCİLİK

Siteye Tanıtım Yazısı Almanın Zararları


İnternet sitelerinde yayınladıkları reklamdan istedikleri geliri elde edemeyen internet sitesi yöneticileri, gelir kaynaklarını değiştirerek tanıtım yazısı satmaya karar verirler. Kimine göre siteye eklenen tanıtım yazıları yararlı, kimilerine göre de tam tersine oldukça zararlıdır. Şunu bilmelisiniz ki bu tanıtım yazılarının hem yararlıları hem de zararlıları olabilmektedir. Bunu etkileyen faktör de aldığınız yazının site kategoriniz ile olan uyumu.

Eğer sitenizde tanıtım yazısı satarak gelir elde etmek istiyorsanız tanıtım aldığınız sitelere mutlaka dikkat etmelisiniz. Çünkü Google, alınan yazının siteniz ile uygun olmadığını görünce mutlaka sizi sıralamasından edecektir. Oldukça yetenekli mühendisleri bünyesinde barındıran Google, bu yazıların gelir amaçlı yayınlandığı fark etmesi ile birlikte çeşitli arama motoru cezaları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bunu en iyi bir örnek ile özetleyebilirsiniz. Örneğin biz, ticaret sistemleri ve E-Ticaret üzerine kurulmuş olan bir bloguz. Dolayısıyla yayınlayacağımız yazı da ticaret ile ilgili olan bir internet sitesinin yazısı olmalı. Bu sayede paylaştığımız bu tanıtım yazısı Google mühendislerinin gözüne batmaz ve tanıtım yazısı olduğu düşünülmez. Ancak bir e-ticaret blogunda örneğin oyun tanıtımı gören mühendisler, doğal olarak olaydan şüphelenerek yazıyı inceleme altına alacaktır. İnceleme sonucunda da çeşitli Google cezalarına çarptırılacaksınız.

Eğer ki ciddi bir şekilde gelire ihtiyacınız yoksa tanıtım yazısı sektörüne girmeniz kesinlikle önerilmez. Satılan bir yazının ömür boyu silinmeme garantisi olmalıdır ki yazıyı sildiğiniz andan itibaren müşteriniz sizden şikayetçi olabilir. Kısacası bu işlere girmeden önce bir kez daha düşünün.

İlgili yazı: Blog Yazarak Para Kazanma Yöntemleri

İlgili yazı: İnternetten Para Kazanma Yolları

İlgili yazı: Makale Yazarlığı Nedir? Makale Yazarlığı Yolu İle Nasıl Kazanç Elde Edilir?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*