BLOGCULUK ETİCARET ALTYAPI ETİCARET SEO

Tanıtım Yazılarının Siteye Faydaları Nelerdir ?

Birçok ortamda, internet sitesinde yayınlamak üzere tanıtım yazısı satan kişileri mutlaka görmüşsünüzdür. Bu kişiler, belirli bir ücret karşılığında kendi internet sitelerinde reklam nitelikli tanıtım yazılarını yayınlamaktadırlar. SEO ve website değerlerini az çok tahmin eden kişiler, daha çok otoriter internet sitelerinden tanıtım yazısı satın almayı tercih ederler. Çünkü bu internet siteleri daha hızlı indexlendiği için hem indexlenme hızınız, hem de Google gözündeki değeriniz artar.

Tanıtım yazıları, genellikle site sahibi tarafından yayınlanmak üzere hazırlanmış yazılardır. Tabi ki tanıtım yazılarını illa ki yayınlatacak site sahibi yazacak diye bir kaide yok. Bunun yerine ücreti ödendiği durumda yazarlar veya tanıtımı yayınlayacak kişi de yazıyı hazırlayabilir. Bu yazıda dikkat edilmesi gereken püf nokta, bazı cümlelerdeki kelimelerde kendi internet sitenize link gidiyor olmalıdır. Eğer bu işlem başarılı bir şekilde gerçekleşiyorsa ve bu link “nofollow” türlü bir link değilse SEO açısından etkisini göstermeye başlayacaktır.

Tanıtım yazılarını almanın tabi ki de site sahiplerine göre belirli amaçları var. Örneğin bir sitenin paylaştığı haberlerin seri bir şekilde indexlenmesi oldukça önemlidir. Çünkü güncel haberleri paylaşan siteler, haberleri ilk paylaşmak için yarış içerisindedirler. Anında indexlenen bir site de, bu yarış içerisinde her zaman rakiplerinin bir adım önündedir. Ayrıca yazılarda geçen “dofollow” linklerin de SEO’ya inanılmaz müthiş bir katkısı var. Siz de kriter ve sektörlerinize uygun olan sitelerden tanıtım yazısı satın alabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*