GÜVENLİK TEKNOLOJİ

Telefonunuzu Zararlı Virüslerden Arındıran Program Dr. Web

Mobil işletim sistemlerinde virüslerin hızlı bir biçimde yaygınlaşmasıyla birlikte, bir çok telefon kullanıcısı da cihazlarının kaptığı virüslerden şikayetçi. Özellikle telefon hızı, işlevleri ve sıcaklığını önemli bir derecede etkileyen bu yararsız yazılımlar, aynı sürede telefondaki mesajlar, görseller ve videolar benzeri ciddi şahsi bilgilere de erişim hakkını korsanlara tanıyor. Bu yüzden hiç kimse, organik şekilde mobil cihazında virüs bulunmasını istemez. Eğer telefonunuzda virüs varsa yada virüs olduğundan şüpheleniyorsanız, size birazdan önereceğimiz program ile geniş çaplı taramalar yapabilirsiniz.
Android işletim sistemindeki virüslerin düşmanı şekilde adlandırılan bu yazılımın adı Dr.Web. Bu program, normalde Google Play Store’de 166 TL’ye satılırken ücretsiz tecrübe sürümünde 14 gündelik bir deneme hakkı tanınıyor. Bu zaman arasında de telefonunuzda geniş çaplı taramalar yapabilir, bulunan virüsleri de hızlı ve sorunsuzca bir şekilde silebilirsiniz.
Bu program ile aynı zamanda internet üstünden güvenli gezintiler yapabilirsiniz. Sebebi ise Dr.Web, aktif olduğu süreler içerisinde tarayıcınızdaki içerikleri de kontrol eder ve size zarar verebileceğini düşündüğü internet sitelerine erişimi de otomatik olarak keser. Dolayısıyla mobil cihazınızın virüslerden etkilenme olasılığı mühim bir derecede düşmektedir.
Programın aktif bir biçimde koruma işlemlerine başlayabilmesi için her zaman monitör seçeneğinin “ON” konumunda olması gerekir. Aksi taktirde program açık olsa dahi hiçbir biçimde tarama yapamaz ve cihazınızı yararsız yazılımlardan koruyamaz. Altın değerindeki bu antivirüs yazılımını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Dr.Web Security Space Life : Tıkla

 

İlginizi çekebilecek yazılar

Hangi Antivirüs Programını Kullanmalı?

Güvenlik Nedir?

Güvenlik Duvarı (Firewall) Nedir?

E-Ticaret’te güvenlik

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*