GOOGLE SÖZLÜK TEKNOLOJİ

Trust Flow Nedir ?


Bildiğiniz benzeri Google arama motoru vasıtası ile en iyi kıymet verilen öğe, PR olarak kısaltılan Pagerank değerleridir. Bu değerler, isminden de anlaşılacağı üzere internet sitelerinin Google gözündeki önemini yansıtır. yalnızca Google, Facebook benzeri dünya çapında otoriter internet siteleri, PR9 yani en güvenilir değere sahip idi. Dolayısıyla bu tür internet sitelerinden alınan linkler, yönlenen linklere aşırı önemli bir şekilde yarar sağlamakta. lakin son günlerde PR değerlerinin tamamı sıfırlandı. Site ne olursa olsun hiçbir site PR ederine göre ilgi görmeyecek. Bunun yerine Trust Flow değerleri bundan sonra daha ön planda olacak.
Trust Flow da, Google geliştiricileri tarafından geliştirilen bir sistemdir. Bu sistemin asıl amacı, internet sitelerinin ne kadar güvenilir ve gerçekçi olduğunu ortaya koymaktır. Yani Trust Flow ederi ne kadar yüksek olursa, site de o kadar güvenilir anlamına gelmekte. Fakat Trust Flow, PageRank sistemleri kadar henüz tanınmamakta.  Ancak kısa süre arasında website işlerine önem veren bireyler tarafından önemseneceğine emin olabilirsiniz.
Trust Flow puanınızı arttırmak için çeşitli metodlar mevcut. Ancak biz, her ne kadar süre alsa da bu değerin yüksek olmasının doğal yollardan olmasından yanayız. Dolayısıyla sitenizde güncel ve özgün içerik ne kadar çok ise Google da size bu kadar fazla Trust Flow puanı ekleyecektir. İlerleyen tarihlerde tanıtım yazıları vs. link satışları da dahil olmak üzere çok sayıda satışta Trust Flow puanları büyük bir önem taşıyacak. Bu nedenden şimdiden internet sitenizin TF puanını yükseltmek için elinizden gelen bütün gelen çalışmaları ortaya koyun.


Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*