Genel HABERLER SOSYAL MEDYA

Twitter’dan 420 Karakterlik Açılım

Sosyal medya platformu Twitter, web site ve mobil uygulamalarında değişikliğe gitti. Kuruluşundan bu güne kadar yapılan paylaşımların 140 karakter ile sınırlandırıldığı Twitter,  bu sınırlama kısmen de olsa kullanıcıları için kaldırdı. Kullanıcılar bundan böyle sadece fotoğraflara özel 420 karakterlik açıklamalar ekleyebilecek.

Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi Twitter’da da fotoğraf paylaşmak en çok kullanılan seçeneklerden biridir.

Geçtiğimiz günlerde fotoğraflara his özelliği ekleyeceğini duyuran Twitter, kullanıcıların daha fazla fotoğraf paylaşmasına olanak sağlamak için yeni özelliklerini teker teker devreye sokuyor. Twitter’ın resmi blog sayfasındaki açıklamaya göre kullanıcılar artık fotoğraf paylaşırken özel açıklamalar da ekleyebilecek.

Bugünden başlamak üzere aktif olan bu özellik web sayfası da dahil olmak üzere Android ve İOS uygulamaları için de kullanılabilir durumdadır.

Yeni özelliği kullanmak oldukça basittir. Fotoğraf eklerken fotoğrafın altında bulunan “Açıklama Ekle” butonuna basarak fotoğraf için 420 karakter boyutunda açıklama yapılabilecektir.

Bu özelliği web arayüzünde aktif etmek gerekmektedir. Bunun için erişilebilirlik ayarına girip bu özelliğin aktif edilmesi gerekiyor. Bir defalık yapılacak bu işlem ile kullanıcılar artık fotoğraflara açıklama ekleyebilirler.

Bunlar da ilginizi çekebilir !

Yorum yaz

*